Ви знаходитесь: Головна / Новини / Бути чи не бути скандальним забудовам у Тернополі?

Бути чи не бути скандальним забудовам у Тернополі?

За скандальні будівництва у Тернополі взявся суд. Міська прокуратура оскаржила рішення мерії, якими під забудову надали ті чи інші ділянки.

У лютому 2013 р. мешканці масиву «Дружба» почали виступати проти будівництва біля храму св. Володимира і Ольги. Конфлікти людей із забудівником, якому зводити дім дозволила міська влада, тривали майже рік. Аж поки прокуратура Тернополя не оскаржила будівництво в суді. Феміда позов задовольнила.

Ще одним каменем спотикання влади і громади стали гаражі на Текстильній. За словами прокурора міста, мерія могла передавати ділянку лише оформивши за собою право власності. Проте Львівський окружний суд не погодився з правовиком.

ОЛЕКСАНДР ПЕЧІЛЬ, начальник управління правового забезпечення Тернопільської міськради:

«Аргументовуючи тим, що земельна ділянка не виходить з комунальної власності, тобто, вона передана комунальному підприємству, суд скасував рішення першої інстанції і прийняв своє рішення на користь Тернопільської міської ради, тим самим підтвердив, що всі кроки Тернопільської міської ради в даній ситуації чи в даній справі приймалися абсолютно законно».

Така відповідь не влаштувала прокуратуру і зараз апеляція на рішення львів’ян – у вищих судових інстанціях.

Зважаючи на скарги громадян, скасували і рішення про будівництво на вулиці Острозького.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор м.Тернополя:

«Для того, щоби в подальшому узаконити цю земельну ділянку, відповідно щодо дозволу, необхідно пройти ряд експертиз, які встановлять законність, можливість даного будівництва. На сьогоднішній день я вас запевняю, що там будівництва не буде, оскільки містобудівні умови та обмеження скасовані і не врахована особливість категорії даної земельної ділянки».

А от на земельній ділянці на Майдані Перемоги хотіли звести торговельний комплекс «Львівська брама». Але прокуратура заявила, що ця територія належить до категорії земель промисловості та транспорту. А отже будувати там не можна. Тернопільський окружний адмінсуд цієї заборони не поділив. Тому прокуратура оскаржує рішення в Апеляційному суді.

Землю на Набережній Тернопільського ставу, в ділянці так званої суддівської вежі, міськрада виділила, оскільки там вже є приватна нерухомість.

ОЛЕКСАНДР ПЕЧІЛЬ, начальник управління правового забезпечення Тернопільської міськради:

«Щодо суддівської вежі, ми не можемо ігнорувати те, що на даній земельній ділянці розміщений об’єкт нерухомості. Цей об’єкт нерухомості перебуває в приватній власності. Тобто, Тернопільська міська рада, беручи до уваги ці аргументи, надала для обслуговування цього об’єкту».

Та і цей крок мерії, як і будівництво міні-гідроелектростанції на дамбі ставу, зазнав скарг від прокуратури. І якщо законність ГЕС ще перевіряє суд, то з ділянкою на Білецькій вже просунулися далі.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор м. Тернополя:

«Ми звернулися з поданням до сесії міської ради. Міська рада з цього приводу рішення не прийняла, а у зв’язку з тим, що минули строки прийняття рішення, в нас виникла підстава для звернення з позовом до суду. Прокуратура м. Тернополя звернулася до суду. Позов задоволено».

Законність забудов поруч тернопільських зелених зон, зокрема парку Національного Відродження, прокуратура теж перевіряє. Та в міській раді запевняють, що будівництва, які ведуться, не порушують ними ж встановлених меж парків.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top