Ви знаходитесь: Головна / Новини / Відмовою від їжі тернополяни вшанують жертв Голодомору

Відмовою від їжі тернополяни вшанують жертв Голодомору

33 години без їжі, проте з молитвою і добрими справами. В пам’ять жертв Голодомору 1932-33- років, Тернополі вдесяте відбудеться акція «Сопричастя». До неї долучитися може кожен і перш за все учасники повинні психологічно налаштуватися на суворий піст і щиру молитву.

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:

«І власне та молитва буде чинитися чому, тому щоб ті люди, які загинули від голодомору, хто був християнином, хтось не був християнином, але всі вони потерпіли знущання. Напевно вони не бажали зла тим людям. Власне ми будемо молитися за них, щоб Господь, як нагороду за їхні терпіння, за їхню велику жертву, дійсно подарував їм повноту радості у своєму царстві.»

Голодування розпочинається 22 листопада о сьомій ранку і завершується в суботу 23-го о 16:00 годині. Тоді у храмах розпочнеться спільна молебень. Відмовитись від їжі може кожна повнолітня та здорова людина. Організатори акції кажуть, важко лише на старті, дальше організм звикає.

ТЕТЯНА ДЕНИС, заступник голови СПІЛКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ в Україні в Тернопільській області:

«33 години не є багато. Кожен хто дотримувався такого звичайного християнського, йому це не буде важко. Мені це не було важко, спочатку в перші години хочеться їсти. Варто сказати, що люди голодують не тільки 33 години, а 40 годин. Тому що в 7 ранку є мало людей, які прокидаються, щоб поїсти. Звечора повечеряли і більше не їдять.»

Під час суворого посту учасники акції долучаються до благодійництва. Яку саме добру справу зробити, вирішує кожен для себе.

ТЕТЯНА ДЕНИС, заступник голови СПІЛКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ в Україні в Тернопільській області:

«Кожен учасник може зробити добру справу. Це може бути милостиня чи іншим чином якось допомогти ближньому.»

Організований радянською владою голодомор, який знищив мільйони українців, визнає світова громада. Тому в акції «Сопричастя» щороку беруть участь грузини, американці, представники Великої Британії, італійці та словаки.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top