Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі відкрили музей-самогон

В Тернополі відкрили музей-самогон

Перший в Україні музей самогоноваріння відкрили у Тернополі. Апарати, пляшки, рецепти та малюнки на жартівливу алкогольну тематику можна побачити в неординарному закладі. Усі раритетні експонати – з колекції ресторатора Михайла Гросуляка. Чоловік роками збирав антикваріат і, врешті, знайшов йому місце.

Михайло Гросуляк, ресторатор:

«Екземпляри, ви знаєте якось так попадали з різних джерел, ну, в першу чергу, я працював з тими заготівельниками, які зготували кольорові метали, вони нам деякі речі постачали. Ну антикварний ринок це мій другий, скажімо, стиль життя. Якщо не пройду по антикварному ринку, то я слабий цілий день. Я там мушу щось купити, хоч дрібничку».

Історія дистиляції рідини сягає 16-го століття. Вперше  процес освоїли китайці. До нас же «перегонка» прийшла із козацтвом, приблизно в 17 столітті.

Михайло Гросуляк, ресторатор:

«Вже є спогади про те, що пробували дистилювати і перетворювати в більший градус такі продукти, які пройшли певний процес бродіння».

У музеї самогонки майже 20 найрізноманітніших апаратів. Наші предки для виготовлення алкоголю в домашніх умовах використовували усі підручні засоби. Тут і чоботи, і турбіна літака, і свиняче корито, і самовар.

СНХ: Михайло Гросуляк – ресторатор

«Вони є вантажні, які мають цінність. А є прості підручні засоби, скажімо, ємкості різного літражу і так дальше. Він і служить якраз цим самогонним апаратом».

Ресторатор-винахідник на цьому зупинятися не збирається. Обіцяє урізноманітнювати експонати в музеї, в якому, до слова, можна не лише роздивитися раритетні самогонні апарати, а й посмакувати хмільними натуральними напоями.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top