Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Найбільше хабарів отримують держпосадовці

Найбільше хабарів отримують держпосадовці

Вимагання та отримання хабаря у нашій країні вже, на жаль, не рідкість. Плачевно, що до такої практики найчастіше вдаються ті, хто займає високі посади.

Із півсотні обвинувальних актів, які направила до суду прокуратура Тернопільської області, третина злочинів – за одержання хабаря. З найбільш резонансних у межах міста – прискорення розлучення начальницею РАЦСу за 400 дол. взятки. Кримінальне провадження відкрили і за вимагання та отримання 40 тис. грн. неправомірної вигоди двома міліціонерами та податківцем.

За словами прокурора Тернопільщини Геннадія Мовчана, отриманням хабаря найчастіше зловживають саме державні посадовці. Лише цього року притягнули до відповідальності 9 правоохоронців. Та згодом чиновників, в основному, звільняють під заставу.

ГЕННАДІЙ МОВЧАН, прокурор Тернопільської області:

«По всім 11 особам була застава від 30 до 300 тис. грн. І саме цікаво, що всі 11 її сплатили і всі в подальшому були звільнені з-під варти. І можу таку цифру вам сказати, що іменно по цих 11-ти кримінальним провадженням сума застави склала 1 млн. 550 тис. грн. Тобто гроші в наших корупціонерів є».

Чи не найбільше хабарів дають саме при залагодженні земельних питань. Такі порушення сьогодні поширені по всій Україні.

ГЕННАДІЙ МОВЧАН, прокурор Тернопільської області:

«Земельні питання для нашої області характерні, як і для всієї України. Є у нас і кримінальні провадження, є у нас і позови, які прокуратура заявляє, коли незаконно ведуться розпорядження, як голів адміністрацій, так і міської ради. Тому порушення є і прокуратура на них реагує. А знову таки сказати, чи системно, чи несистемно, сказати не можна, що системно, але є порушення».

Та серед всіх службовців найбільше ловлять на корупції посадовців органів місцевого самоврядування. За правопорушення в області вже звільнили 25 посадовців. Припинили повноваження 16 депутатів місцевих рад.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top