Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянин відвідав Євромайдан у Чикаго

Тернополянин відвідав Євромайдан у Чикаго

Українських протестувальників на Євромайданах підтримують і співвітчизники закордоном. У різних країнах світу відбулись акції, під час яких люди закликали владу до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.  Тернополянин Василь Стецюк відвідав такий захід в Чикаго. У своєму блозі він написав, що в недільному Євромайдані в цьому американському місті взяло участь близько двох сотень людей.

Юліан Гайда, учасник «Євромайдану» (Чикаго, США):

 «Мене спонукало бути на цьому протесті, тому що я стою в солідарності з моїми земляками на Україні і в цілому світі. Представляю український народ американському народові, щоби утвердити, щоби показати, що український нарід – європейський нарід і також, що українська держава – європейська держава. І люди, які живуть на Україні  – громадяни України, мають всі права європейських громадян».

Захід розпочався біля українського консульства. Потім українці пройшлися вулицями Чикаго, вигукуючи гасло «Україна – це Європа». Колону супроводжували поліцейські, які допомагали протестувальникам безперешкодно перейти дорогу. Перед тим, як розійтися, американські українці хором виконали гімн нашої держави. �і�� ��p��� 70-х роках їздив різними областями та спілкувався з очевидцями, які розповідали, як вимирали цілі села.

 

Богдан Іванович, учасник акції:

«Люди їли дітей. Дитина сиділа на вікні, розказувала мені очевидиця, ішла вона попри хату, а дитинка каже: «Тьотю, відріж мені пальчика, бо я так хочу їсти і сама не можу відкусити його». Я не можу…в мене настільки біль великий.. в серці і душі. І не можу простити тим катам, які це чинили».

Свою шану померлим у голодні роки тернополяни традиційно висловлювали і у власних домівках, виставляючи на вікнах запалені свічки. Долучився до цієї акції і телеканал ІНТБ.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top