Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни плакали, згадуючи жертв Голодомору

Тернополяни плакали, згадуючи жертв Голодомору

Пам’ять жертв Голодомору вшанували у суботу тернополяни. На Театральному майдані провели мітинг-реквієм та акцію «Засвіти свічку».  Згадати тих, хто через комуністичний режим помер голодною смертю, мешканці міста приходили цілими сім’ями.

Яна Верещак, учасниця акції:

«Я сьогодні з мамою прийшла і з татом. Я сьогодні хотіла помолитися за тих людей, які померли з голоду».

87-річна Ганна Загалюк сьогодні вже без ціпка не ходить. Каже, прийшла на акцію, бо серце болить за Україну.  Жінка розповідає, довелося чимало пережити. У 47-му її заслали на Воркуту. Тоді, каже, вшановувати жертв геноциду було ніколи. Тому тепер, хоч здоров’я уже не те, в такі дні вдома не відсиджується.

Ганна Загалюк, учасниця акції:

«Тоді в нас було друге пережиття. Так і не споминали за голодомор. Бо тоді боролися за вільну Україну».

Жертв голодного терору тернополяни згадували з молитвою і сльозами на очах. Богдан Іванович свічку за померлих ставив на колінах. Чоловік переконує, у геноциді знищили не 5 і не 10, а 20 мільйонів українців. Він ще в 70-х роках їздив різними областями та спілкувався з очевидцями, які розповідали, як вимирали цілі села.

Богдан Іванович, учасник акції:

«Люди їли дітей. Дитина сиділа на вікні, розказувала мені очевидиця, ішла вона попри хату, а дитинка каже: «Тьотю, відріж мені пальчика, бо я так хочу їсти і сама не можу відкусити його». Я не можу…в мене настільки біль великий.. в серці і душі. І не можу простити тим катам, які це чинили».

Свою шану померлим у голодні роки тернополяни традиційно висловлювали і у власних домівках, виставляючи на вікнах запалені свічки. Долучився до цієї акції і телеканал ІНТБ.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top