Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Тернополян кусають як безпритульні, так і домашні собаки

Тернополян кусають як безпритульні, так і домашні собаки

Інформація про те, що у Тернополі безпритульний собака покусав семирічну дівчинку, з’явилася сьогодні на одному з місцевих сайтів. Однак знайти підтвердження цього випадку кореспондентам ІНТБ так і не вдалося. Як повідомили в ортопедо-травматологічному відділенні обласної дитячої лікарні, ні сьогодні, ні вчора така дитина до них не поступала.

Загалом, як розповідають лікарі, кількість постраждалих від укусів собак зростає на початку весни та наприкінці осені. І щороку дедалі більше дітлахів потрапляє на лікарняні ліжка. Шкоди здоров’ю дітей завдають не тільки безпритульні, а й домашні тварини.

МИХАЙЛО ПРОЦАЙЛО, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні

«На щастя, десь 80 відсотків – це собаки відомі. Це собаки, які домашні, сусіда, або під наглядом. І нам легше, тому що ми маємо зв’язок з цими хазяїнами, і ми тоді можемо скоригувати грамотно лікування».

Страждають від укусів собак і дорослі. Як повідомили у міській лікарні швидкої допомоги, за останній місяць за допомогою до них звернулося понад десятеро покусаних пацієнтів.

Тим часом, у міській раді кажуть – забрати собак з вулиць не можуть: вбивати їх заборонено, а притулків у нас наразі немає. Однак ще цього року обіцяють нарешті завершити будівництво центру стерилізації у Дичкові. Це, як сподіваються чиновники, допоможе відрегулювати чисельність безпритульних собак у місті.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології управління ЖКГ міськради:

«На даний час ведуться чисто документальні роботи щодо прийняття його в експлуатацію. Тобто, на даний час, ми вже маємо центр стерилізації, і, згідно чинного законодавства, можемо проводити повноцінну стерилізацію тварин».

Медики ж застерігають – у разі укусів тварин слід негайно звернутися за допомогою в медичний заклад.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top