Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернопіль – на порозі фінансової кризи

Тернопіль – на порозі фінансової кризи

Тернопіль – на порозі фінансової кризи. Вже менш, ніж за місяць, місто може залишитися неприбраним, діти – без навчання, а решта мешканців – без медичної допомоги. А все тому, що Казначейство не проплатило міському бюджету гроші.

Пацієнти тернопільських лікарень з дня на день можуть залишитися без ліків. Уже близько трьох тижнів не оплачуються ні медикаменти, ні харчування в медзакладах. У відділі охорони здоров’я пояснюють, все тому, що Казначейство не перерахувало того, що мало би.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника відділу охорони здоровя міста з економічних питань:

«Основна проблема – це є непроплата по медикаментах. Тому що сюди входить неоплата за кисень, який необхідний для проведення операцій, неоплата за наркотики, які надаються нашим онкохворим, які знаходяться, перебувають вдома, неоплата по безкоштовних рецептах – досить значна сума, що привела до зупинки на певний час видачі цих медикаментів».

Не проплатило Казначейство не тільки медичній галузі, а й освітянам, комунальникам, транспортникам тощо. Загалом, по спеціальному та загальному фондах винні більше 10 млн. грн. Через це працівники бюджетних установ міста можуть залишитися без зарплат.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя:

«Така велика заборгованість – це не лише проблема бюджетних установ. Це є проблема партнерів, з якими ми працюємо. Ми зараз робимо дороги, ми оновлюємо сквери, виконується велика кількість робіт, яка нами не оплачується. І не через те, що в нас коштів немає, а саме через те, що Казначейство їх не перераховує. Крім того, це загрожує тим, що діти в школах не будуть мати чим харчуватися, вчителі не зможуть отримати зарплату, лікарні не отримають медикаменти».

У Казначействі непроплату грошей пояснюють складною фінансовою ситуацією в Україні. Заборгованості Казначейств перед містом є і в інших областях. Проте начальник тернопільської служби обіцяє, що їх незабаром погасять.

МИХАЙЛО ДАНИЛЮК, начальник управління Державної казначейської служби у м. Тернополі:

«Є тимчасова затримка. Ця затримка буде ліквідована ближнім часом. Я думаю, до половини грудня все буде ліквідовано».

У свою чергу тернопільське казначейство заявляє, що чималий борг перед ним має і міська рада. Оскільки бюджет Тернополя протягом року виживає завдяки казначейським позикам.

МИХАЙЛО ДАНИЛЮК, начальник управління Державної казначейської служби у м. Тернополі:

«Затримки повязані, що містом не виконуються прогнози показників доходу загального фонду міського бюджету для своєчасної оплати захищених видатків бюджету. З єдиного казначейського рахунку вилучались кошти для проплати цих платежів, казначейством надавалося 34 рази короткотермінові позики на суму 286 млн. грн. Сума заборгованості міста перед Казначейством на сьогоднішній день складає 25 млн. грн.».

Наразі Тернопільська міська рада веде переговори з Казначейством міста щодо виплати заборгованих 10 млн. грн. У свою чергу Казначейство щомісяця звітує перед своїм київським керівництвом щодо ситуації в обласному центрі. Чи допоможе така співпраця погасити борги, дізнаємося вже за кілька тижнів.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top