Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі просто неба – фотографії та спогади жертв Голодомору 1932-33 р.р.

У Тернополі просто неба – фотографії та спогади жертв Голодомору 1932-33 р.р.

Фотографії та спогади жертв Голодомору 1932-33 років – просто неба. В центрі Тернополя, біля пам’ятника Франку, презентували унікальну виставку. Впродовж кількох днів, 37 постерів розповідатимуть мешканцям і гостям обласного центру про долі тих, хто відчув на собі всі жахіття геноциду українського народу.

Володимир Бірчак, директор Тернопільського «Історико-меморіального музею політв’язнів»: 

«Виставка яскраво ілюстрована, як фотографіями, так і документами. Окремим цікавим розділом у виставці є спогади очевидців. Тобто, спогади тих людей, які пережили лихоліття голодомору і на власному досвіді знають, що це таке».

Масовий, навмисно організований радянською владою голод, сьогодні визнає світова спільнота. І ця виставка вже побувала за кордоном, у багатьох європейських столицях.

Степан Барна – учасник «Зарваницької ініціативи»:

«Сьогодні половина країн світу визнало цей акт вандалізму і  нищення українства – геноцидом. Ще інша визначила це як, злочини проти людства».

Згортати виставку на ніч організатори не будуть. Сподіваються на здоровий глузд городян, які шануватимуть, а не нищитимуть спогади.

Сергій Надал – міський голова Тернополя:

«Є камери відео спостереження, які зможуть зафіксувати, якщо, не дай Бог, комусь попаде в голову дурна думка, але враховуючи те, що наші люди викопують і дерева, які садяться, то я вже перестаю дивуватися будь-яким вчинкам. Сподіваюся ще раз на культуру, виховання і повагу людей до тієї трагедії, яка сталася і, я впевнений, що нічого з цією виставкою не станеться».

В Україні дана виставка експонується вперше. З Тернополя вона поїде в інші міста. Зазначимо, що у нашому місті передбачено ряд заходів у навчальних закладах, присвячених страшним рокам голодомору. А 23 листопада на Театральному майдані, традиційно, відбудеться спільний молебень.

 

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top