Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернопіль “приїхали” зірки світового масштабу

У Тернопіль “приїхали” зірки світового масштабу

До Тернополя завітав Осама бен Ладен. Але всесвітньо відомий  терорист приїхав у наше місто із мирною місією – він всього лише є експонатом музею воскових фігур.

Путін та Медвєдєв, Юрій Нікулін та Чарлі Чаплін, Гаррі Поттер та білка з Льодовикового періоду – така різношерста «публіка» зібралася в Українському домі «Перемога». Усі фігури, запевняє екскурсовод виставки, виготовлені з воску за рецептом італійця Карло Растреллі. Унікальність речовини в тому, що вона витримує 40 градусів нижче нуля і 40 – вище. Але з воску роблять лише ті частини тіла, які не накриті одягом. Все решта формують зі склопластику. Чим більше воску витратили на фігуру, тим вона дорожча. Санкт-петербурзькі коштують до 15 тис. дол. Моделями для виготовлення служать фотографії відомих людей, їхні посмертні маски, або ж вони особисто.

ЛЮДМИЛА ЗОРЯНА, екскурсовод виставки воскових фігур:

«Наприклад, Путін дав особисте добро на виготовлення своєї фігури, який зараз, слава Богу, живий ще. Він дав особисто згоду і сам приїжджав особисто позував. І навіть на одну з виставок, не буду стверджувати, що власне на нашу виставку, він подарував свій костюм».

Відвідувачі виставки побаченим шоковані. Особливо вражають їх кришталеві очі, які виглядають по-максимуму правдоподібно.

МИХАЙЛО, відвідувач виставки воскових фігур:

«Вперше дійсно побачив ці фігури. І мене дуже вразило це. Просто як кажуть, шокований цим. Ну як живі».

Всього санкт-петербурзький музей воскових фігур налічує більше 5 тис. експонатів. Над їх виготовленням працює 80 людей, серед яких: скульптори, формувальники, гримери, перукарі, костюмери і пастижери.

ЛЮДМИЛА ЗОРЯНА, екскурсовод виставки воскових фігур:

«Пастижер дуже цікава професія. Це людина, яка займається волоссям. Гарячою голкою в теплий віск вживляється по одній волосинці. Тобто це дуже трудоємка праця. На одну голову йде від 40 до 80 тис. волосків, як в звичайної людини. І процес створення однієї фігури займає від 3 міс. до року».

В Українському домі «Перемога» є цікаві фігури як для дітей, так і для дорослих. Для найбільш мужніх привабливим буде кімната жахів, де зібрані представники Книги рекордів Гіннеса. Тернопільська виставка діє щодня з 10-ї до 19-ї год.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top