Ви знаходитесь: Головна / Новини / У центрі Тернополя постане нова споруда

У центрі Тернополя постане нова споруда

У центрі Тернополя постане нова споруда. Незабаром поблизу Архикатедрального собору з’явиться капличка у стилі 18 століття. Завершити її монтаж  обіцяють вже в грудні. У центрі будівлі, на гранітному постаменті, стоятиме мідна чаша. Як розповідають священнослужителі, у ній освячуватимуть воду на Водохреща. Проте вміщатиме чаша всього 30 літрів, тому решта води надходитиме в каплицю водопроводом. Щоб така мережа могла працювати і при температурі нижче нуля, в каплиці встановили систему обігріву.

о. Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору непорочного зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя:

«Для того, щоб було безпечно і для того, щоб можна було функціонально, так би мовити, використовувати подібну систему, тому всередині в самій капличці, по контуру і також та доріжка, яка від сходів прямує до каплички, в них закладені системи обігріву, які дадуть можливість безпечно приступити і набрати води в період зимовий».

Каплицю облаштовують за гроші меценатів. Оскільки пожертв парафіян для цього недостатньо, а собор таких коштів не має, довелося залучити благодійників. Та, на щастя, зазначає настоятель, дехто з робітників не брав грошей за ті чи інші свої послуги.

о. Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору непорочного зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя:

«Не брали оплати за частину робіт, або, наприклад, за перевезення матеріалів, а хтось долучався тим, що офірував матеріали. Тому ми вже в кінці будемо бачити загальну картину того, яка буде вартість того, що було закладено, і того, яка би мала бути вартість, якщо би треба було все оплачувати матеріально. Розуміється, що парафіяльна спільнота своїми силами не могла би такий проект зробити. Тому ми дякуємо численним жертводавцям, які свідомо долучилися».

Проект каплиці розробили тернопільські архітектори. Споруджувати її почали в липні цього року. І вже до храмового празника, який відзначають 22-го грудня, відкриють для тернополян. За словами отця Андрія Романківа, каплиця буде не лише місцем для освячення води. Тут тернополяни зможуть втамувати спрагу в будь-яку пору року.

 

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top