Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Що і скільки носять на плечах школярі?

Що і скільки носять на плечах школярі?

Марія Дручковська, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області:

«Для 1-2 кл. вага не повинна перевищувати 1,5-2 кг, 3-4 клас – 2-2,3 кг, 5-6 кл. – 2,3-3 кг, 7-8 кл. – 3-3,5 кг, 9-11 і зараз ми маєм 12 кл. – 3-3,5 кг».

Другокласник Арсен щодня носить на плечах більше 4-х кілограмів «знань». Це перевищує його допустиму норму вдвічі. Відповідно, від цього погіршується здоров’я малого школяра і його колег.

Арсен Барнич, учень 2 класу Тернопільської спеціалізованої ЗОШ №7 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Деколи легкий, деколи важкий. 5 книжок. Кожного дня».

Ніка Сорока, учениця 3 класу Тернопільської спеціалізованої ЗОШ №7 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Кожен день ношу по 5 книжок. Важкий дуже портфель цілий день. Щоб не боліла спина, я їду собі вправляти».

Дитячі портфелі в 7-й школі зважують регулярно, запевняє директор Світлана Константинова. Така процедура показує, що вага перевищена майже у всіх ранцях. Однією з причин керівник школи називає масивні підручники, що також важать більше норми, яка дорівнює 300 гр для першачків та 600 гр – для старшокласників. Книжки, з яких не дають домашніх завдань, педагоги дозволяють залишати в класі, розповідає директор.

Світлана Константинова, директор Тернопільської спеціалізованої школи №7 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Ми стараємося, щоб дітки носили тільки основні книжки. Але все одно, навіть такі старання не приводять до того, що значно полегшується ранець. Батьки, коли вони купляють ранці для дітей, щоб вони не гналися за красою ранця, щоб вони дивилися, щоб він був, по-перше, ортопедичний, по-друге, щоб він також менше важив. Бо ми просто зважували самі ранці, то вони важать від 800 гр до 1 кг і більше».

Та якщо в портфелях учнів молодших класів по 5 книжок, то в 5-класників їх ще більше. Як у 7-й школі, так і в 29-й, крім основних, діти змушені носити ще й спеціалізований підручник з англійської мови. Результат виходить нелегкий.

Анатолій Демчук, учень 5 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Портфель тяжкий. Найбільше книжок, коли ношу, це 7 книжок».

Щоб хоч якось полегшити своє навчання, учні ділять ношу навпіл.

Володимир Петрик, учень 5 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Портфель важкий. Ношу десь 6-7 книжок. Але стараюся з друзями ділитися, що вони приносять одну і ми кладем одну на парту».

Юлія Подвірна, учениця 5 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Наприклад, мій сусід по парті може взяти половину книжок і я половину книжок. І ми будемо ділитися – одну на парту. Щоб не було нам так важко носити це всьо».

Та ця система полегшує портфель тільки частково. Зробити ранець ще легшим, допоможуть сучасні технології. Електронні версії підручників можна завантажити, наприклад, на планшет. В результаті, на уроках учень користується звичайними книжками, але додому їх не носить. Оскільки домашні вправи у нього є на планшеті.

Мар’яна Удич, учениця 5 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«В мене був наплічник дуже важкий. Я кожного разу міряла, то в мене перевищувало 5 кг і 6 кг. А тут тато з мамою догадалися скачати мені на планшет книжки, щоб я вже мала всі зручності і вдома користувалась планшетом, а тут лишала книжки в школі. В мене тут є і «Природознавство», і «Світова література». То мені тепер дуже зручно носити. Я ношу майже кожен день тільки зошити і пенал».

Щоб ранець школяра не перевищував санітарно-епідеміологічні норми, педагоги мають ретельно складати розклад на кожний навчальний день. Погодити його повинна санепідслужба.

Марія Дручковська, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області:

«Розклад обов’язково погоджується в територіальній Держсанепідслужбі. І, відповідно, тоді враховується так звана шкала важкості, денне навантаження, тижневе навантаження, і відповідно до того враховується, скільки має предметів бути на день, це також залежить від віку дитини, класу дитини, який вона відвідує, і відповідно, враховуються всі моменти того ж самого навантаження на портфель».

Якщо портфель заважкий, учень може не нести до школи всіх підручників. У цьому випадку, пояснюють в санепідслужбі, батьки мають повідомити вчителя, що їхня дитина буде на уроці без книжки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top