Ви знаходитесь: Головна / Новини / Валентинові Хоптяну висловили недовіру

Валентинові Хоптяну висловили недовіру

Голові Тернопільської облдержадміністрації висловили недовіру. Для цього сьогодні депутати обласної ради зібралися на сесію.

На позачергову сесію облради зібралося 65 депутатів. Не з’явилися з тернопільських обранців: Блок Литвина і майже всі члени «Партії регіонів» та «Єдиного центру». Але присутніх виявилося достатньо, щоб провести засідання і проголосувати за питання порядку денного, яких було менше, ніж пальців на руці. В першу чергу депутати хотіли заслухати звіт голови адміністрації про виконання ним делегованих облрадою повноважень. Та Валентина Хоптяна на сесії не було. Як повідомила його прес-служба, з 5 грудня губернатор у відрядженні в Києві. А оскільки на сесію його запросили надто пізно, повернутися в Тернопіль він не встиг. Віддувався за голову його заступник Василь Гецько. Він наголосив, що на попередній сесії про виконання повноважень домовились поговорити у першому кварталі наступного року. Але звіт про виконання бюджету депутатам роздали, щоправда, за 2012 рік.

ВАСИЛЬ ГЕЦЬКО, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Сесія обласної ради зібралася 31 жовтня. І не питання до облдержадміністрації, чому вона не збиралася і чому депутати не розглядали звіту за 2012 р. У 2012 р., як відомо, програма соціально-економічного розвитку не була затверджена депутатами обласної ради».

Далі обранці прийняли проекти опозиції щодо дій правоохоронних органів. І звісно ж, запропонували державній владі повернутися до питання євроінтеграції. Але тут позиція більшості депутатів розійшлася з думкою представника «Партії регіонів». Останній попросив присутніх у залі зачекати, поки бійки у столиці оцінять контролюючі органи, а далі працювати над угодою з Євросоюзом. Та тернопільським депутатам така пропозиція не підійшла. Вони пригадали, як на попередній сесії провладні партії не підтримали звернення до Президента і Уряду щодо євроінтеграції.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської облради (позафракційний):

«Тоді рішення пройшло 61 голосом. Фракція «Регіонів» дала 0 голосів. Оце їхня брехлива позиція. А сьогодні вони кажуть, що вони, мовляв, руки вмивають від того Захарченка, який побив наших дітей. Вони сьогодні вмивають руки від того, що змінився євро інтеграційний курс. Перестаньте брехати! Якщо маєте позицію, вийдіть з «Партії регіонів» – оце буде ваша правильна позиція!»

Виходи депутата-регіонала до трибуни опозиціонери і учасники Євромайдану, які зібрались у залі, супроводжували вигуками «Ганьба!», увесь його виступ перебивали своїми репліками, а на завершення ще й обізвали депутата: «Юда! Юда!».

Таку поведінку політиків і громади Павло Федик оцінив, як неготовність вступати у Євросоюз.

ПАВЛО ФЕДИК, депутат Тернопільської облради («Партія регіонів»):

«Ви вважаєте, що можна закрити право людини і це по-європейськи? Ви вважаєте, що ви вже вийшли з Радянського Союзу і залишилися ще в Комуністичній партії, де не давали нікому право говорити, якщо навіть людина має інакші погляди? Ви вважаєте, що можна писком заставляти людину приймати рішення? То чим ви відрізняєтеся від комуністів?… Переходимо до порядку денного».

Незважаючи на протилежну позицію Павла Федика, обранці все ж винесли на розгляд сесії питання про недовіру голові Тернопільської ОДА Валентинові Хоптяну. Це питання затвердила і комісія облради з питань законності. Голосування вирішили провести одразу.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Проводиться в такому випадку таємне голосування. Даю доручення апарату підготувати сесійну залу до проведення таємного голосування».

В результаті, 62-ма голосами «за» депутати висловили недовіру Валентинові Хоптяну. Цього недостатньо, щоб автоматично припинити повноваження голови облдержадміністрації. Проте дає Президентові змогу розглянути питання про усунення пана Хоптяна з посади.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top