Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вивішувати європрапори в Тернополі поки не можна

Вивішувати європрапори в Тернополі поки не можна

Міська рада вирішила, а суд заборонив. Вивішувати прапори ЄС та страйкувати у Тернополі поки що не можна.

Вивісити прапори Ради Європи на всіх будівлях Тернополя мали 9 грудня. Так розпорядився міський голова Сергій Надал, щоб підтримати бажання євроінтеграції. Та прокуратура міста оскаржила таке рішення. Оскільки розпоряджатися євросимволікою – міський голова не має права.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор міста Тернополя:

«Органи місцевого самоврядування, в т.ч. міський голова, в праві приймати рішення і розпоряджатися щодо місцевої символіки. Прапори Ради Європи не відносяться до категорії місцевої символіки. У відповідності до част. 1, ст. 19 Конституції, кожен орган державної влади та місцевого самоврядування повинен діяти в межах і спосіб, визначений Законом. Законом «Про місцеве самоврядування» дані повноваження не передбачені».

Подали до суду і на оголошення міськрадою страйку та відмову виконувати накази державної влади. Оскільки перше рішення порушує трудові права громадян, а в другому – діяти за указами Президента, згідно Конституції, повинні всі міста і села України. Також прокурор подав клопотання, щоб припинити рішення міськради, поки ці позови розгляне суд. І якщо 12 грудня феміда не погодилася припинити постанови. То вже наступного дня передумала і стала на сторону прокуратури.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор міста Тернополя:

«Станом на сьогоднішній день дані клопотання розглянуто, судом задоволено і до постановлення рішення по суті, дані правові норми зупинені».

Чи скасовувати постанови міськради повністю, суд вирішить, коли розгляне позови. Розгляд першої справи запланували на 17 грудня.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top