Ви знаходитесь: Головна / Новини / До страйку під облдержадміністрацією приєдналися діти

До страйку під облдержадміністрацією приєдналися діти

Вже другий день під Тернопільською облдержадміністрацією – крики «Ганьба!» і страйк. Учасники Євромайдану не дають представникам державної влади працювати. Сьогодні під ОДА було багато міліції та молоді.

Робочий день тільки починається, а під обласною адміністрацією вже сотні людей. Як і вчора, вони скандують гасла Євромайдану і закликають державну владу подати у відставку. Та цього разу на передовій мітингуючих – діти шкільного віку.

ВЛАДИСЛАВ, учасник блокування Тернопільської ОДА:

«Щоб Янукович пішов у відставку!»

СОЛОМІЯ, учасник блокування Тернопільської ОДА:

«Нас покликали, походом все шкільним йшли сюди з Східного масиву сюди. Нас є десь приблизно 100-150 чол. з різних шкіл, саме тим походом, яким ми йшли. Ми відстоюєм своє право, свою громадянську позицію сьогодні тут. Ми маєм зараз звільнити працівників обладміністрації, щоб вони також вийшли мітингувати».

Старше покоління підтримує молодих страйкарів. Каже, що в такий спосіб відстоює майбутнє своїх же дітей, внуків.

 ЛЕСЯ, учасник блокування Тернопільської ОДА:

«Блокуєм, щоб ця банда… до роботи не допускаєм. Відстоюєм, щоб нам більшу зарплату дали, і пенсію, щоб дітям стипендії дали, щоб ті пенсіонери так не бідували, як зараз бідують».

ВОЛОДИМИР ВИХРУЩ, учасник блокування Тернопільської ОДА, професор:

«З одного боку бачив «Беркут». Правда, тепер треба назву поміняти, бо після бійні 30 листопада «Беркут» треба, тих, що брали там участь, не знаю, може, шакалами назвати. А з другого боку – очі дітей, такі, як сьогодні. Я вам даю гарантію, що вони переможуть. Тому що діти стали разом з батьками на майдані. Президент летить на Китай. Я думаю, йому треба там і залишатися. В Україні йому робити вже нічого».

Близько 8-ї ранку під адміністрацією зібралися десятки міліціонерів. За словами тих, хто блокує роботу ОДА, правоохоронці хотіли розігнати страйкарів. Але останні спільними, проте мирними зусиллями, залишилися стояти далі. Як повідомили у прес-службі обласної міліції, правоохоронці не борються з мітингувальниками. Вони лише стежать за порядком в області.

ПЕТРО КОЛІСНИК, начальник сектору зв’язків з громадськістю УМВСУ в області:

«Працівники тернопільської міліції не перешкоджають проведенню мирних акцій та мітингів, як у м. Тернополі, так і в інших населених пунктах області. Міліціонери вдячні, як громадянам, так і організаторам, за зваженість та порозуміння під час проведення багатолюдних мітингів. В області на даний час працівники міліції не зафіксували будь-яких порушень. У ситуації, яка склалася, міліціонери діють в рамках чинного законодавства, забезпечуючи громадський порядок та безпеку дорожнього руху».

Підтримує позицію мітингувальників і голова Тернопільської облдержадміністрації. Губернатор заявив, що не проти євроінтеграції. Лише просить майданівців зрозуміти, що блокувати роботу ОДА зараз особливо недоречно. Адже на носі – зима. І хто подбає про тепло у домівках людей, як не влада?

ВАЛЕНТИН ХОПТЯН, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Коли ми будем всі бастувати, коли ми не будем працювати, хто ж буде тоді наповнювати бюджет, звідки будуть платити заробітну плату нашим вчителям, нашим працівникам охорони здоровя, культури, соціальна сфера, звідки виплачувати пенсії?»/

Нагадаємо, роботу Тернопільської облдержадміністрації блокують другий день поспіль. Учасники страйку обіцяють стояти, допоки чиновники не залишать свої робочі місця та не приєднаються до людей на майданах.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top