Ви знаходитесь: Головна / Новини / політика / «Зарваницьку ініціативу» назвали учасником інформаційної війни проти України

«Зарваницьку ініціативу» назвали учасником інформаційної війни проти України

«Зарваницьку ініціативу» назвали учасником інформаційної війни проти України. Депутат Верховної Ради від Партії регіонів Олег Царьов на своєму сайті опублікував список організацій, які, на його думку, фінансуються з-за кордону. До переліку увійшло і це громадське об’єднання.

Близько двох років «Зарваницька ініціатива» працює над утвердженням української державності і веде просвітницьку роботу. В це об’єднання входять представники громадськості, політичних партій і духовенства, які серед іншого, чи не найактивніше виступали проти приватизації Почаївської Лаври. Тому, побачивши «Зарваницьку ініціативу» в списку тих, хто працює проти рідної держави, її члени відверто здивувались і назвали це абсурдом. Степан Барна не виключає, що українські спецслужби використають список, як зачіпки, щоб відкрити справи проти членів об’єднання. І додає, в цій ситуації простежується російський сценарій, коли спочатку організаціям вішали шаблон проамериканського спрямування, а в результаті їх закривали.

СТЕПАН БАРНА, один із співзасновників «Зарваницької ініціативи»:

«Мені дивним є звинувачення християнської по-суті,  просвітницької організації, яка називається «Зарваницька ініціатива», бо я не здивуюся, якщо завтра Царьов нас звинуватить в тому, що ми є агенти Кот-д’Івуару чи Буркіна-Фасо і працюємо на вождя якогось племені, який є канібалом».

У статті, що передує списку, йдеться про те, що за роки незалежності в Україні з’явилося чимало фондів та інститутів, які фінансуються з бюджетів урядів інших країн. Вони виділяють  кошти на різноманітні стипендії, гранти, проводять тренінги для журналістів, стажування,  конкурси прививаючи свої цінності та цілі, виховують лояльність до Заходу. Відтак, йдеться в статті, діяльність проамериканських і проєвропейських організацій привела до формування в країні критичної маси медівників, готових до інформаційної боротьби проти своєї країни. Списки ж сформували на основі аналізу тих, кого фінансують з-закордону.

ОЛЕГ ЦАРЬОВ, депутат  Верховної Ради України («Партія Регіонів»):

« – Собирали информацию из открытых источников. Мои помощники на протяжении трех недель мониторили СМИ. А что есть какие-то проблемы?

– Просто організація християнського спрямування і вони не розуміють чому потрапили  в той список.

– Они никагда не получали грант из фонда «Відродження» ?

Натомість Степан Барна запевняє, що «Зарваницька ініціатива» ніколи ніяких грандів не вигравала.

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top