Ви знаходитесь: Головна / Новини / Каплицю і Вифлеємський вогонь отримала Катедра

Каплицю і Вифлеємський вогонь отримала Катедра

На одну каплицю більше стало у Тернополі. Біля Архикатедрального собору встановили чашу для свяченої води. Звели споруду за гроші меценатів.

Поблизу Тернопільської Катедри – нова каплиця. Виконана у стилі самого храму. В центрі споруди – 30-літрова мідна чаша. У ній зберігатиметься освячена вода. Ще частина надходитиме в каплицю водопроводом. Щоб тернополяни могли напитися цілющої не тільки в теплу пору, споруду обладнали системою обігріву.

о. АНДРІЙ РОМАНКІВ, настоятель Архикатедрального собору м. Тернополя:

«Ми облаштували декілька додаткових систем фільтрації, вода буде проходити через цю систему фільтрації. Розуміється, що завжди вона не може бути освячена. Вона буде освячена тільки в ті періоди літургійного року, в які властиво є передбачений самий чин освячення».

Освятили капличку у храмовий празник Архикатедрального собору – Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Як розповідає отець Андрій Романків, саме в цей день, більш, ніж два десятиліття тому, в Катедрі відслужили перший молебень. Також у 2013-му відзначають 20-річчя створення Тернопільської єпархії греко-католицької церкви.

Тернополяни таким подарунком на храмове свято задоволені. Кажуть, що споруда не тільки гарна, а й зручна у користуванні.

НАДІЯ, тернополянка:

«Вона буде зручна. І вже як будем ходити по свячену воду, не буде такої толкучки, буде вже вільніше».

АНТОН, тернополянин:

«Дуже гарно зроблено. Архітектори попрацювали на славу. Вона вписується в архітектуру самої Катедри. Я рахую, що спрацювали на відмінно».

ОКСАНА та ОЛЕСЯ, тернополянки:

«Вона дуже гарно вписується в архітектуру нашого міста, як і наш Катедральний собор, дуже прикрашає наше місто. І взагалі, всі туристи, які приїжджають в наше місто, в першу чергу, мені здається, звертають увагу на нашу Архікатедру. А тепер і на капличку будуть звертати».

Та каплиця стала не єдиним подарунком Катедрі на храмовий празник. В день Непорочного Зачаття Богородиці тернопільські пластуни передали Вифлеємський вогонь у всі церкви міста. 24 грудня його вручать владі міста, а також тернопільському Євромайдану.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top