Ви знаходитесь: Головна / Новини / М. Бабюк і В. Стаюру засудили

М. Бабюк і В. Стаюру засудили

Тернопільських депутатів сьогодні судили. За пікетування облдержадміністрації перед судом постали Марія Бабюк і Володимир Стаюра.

До початку засідання ще кільканадцять хвилин, а під стінами суду вже досить людно. Учасники тернопільського Євромайдану пікетують проти позовів на місцевих депутатів за облогу облдержадміністрації.

Та близько 10 год. найактивніші мітингувальники перебираються до зали суду, де мають слухати справу. Оскільки засідання відкрите, глядачів зібралося чимало. Вже за кілька хвилин, через вигуки під час засідання, із зали один за одним виганяють політичних і громадських активістів. Далі позивачі-прокурори зачитали заяви працівників облдержадміністрації, які свідчили, що обвинувачені не пропускали чиновників на робочі місця.

працівник прокуратури Тернопільської області:

«Я, заступник голови Тернопільської ОДА, а також вказані працівники Тернопільської облдержадміністрації, близько 100-150 осіб спробували зайти в приміщення обласної адміністрації. До нас підійшли Стаюра, Чашка, Бабюк».

Спочатку суддя знайшов у показах свідків неспівпадіння.

ОЛЕГ ХОЛЯВА, суддя:

«– Чи відомо Вам, Марія Петрівна, що згідно показів свідка, стверджується про Бабюк М.Т. Хто це? Родич Ваш? – не знаю. Моє прізвище Бабюк Марія Петрівна. – Може прокурору відомо, хто така особа Бабюк М.Т.? – Описка. – а покажіть, будь ласка, статтю в КПК, де передбачено описки».

Обвинувачена та її захисник із показами працівників ОДА, звісно ж, не погодилися.

ПЕТРО ГРОДА, адвокат Марії Бабюк:

«Ніде ні в матеріалах, так би мовити, подання, ні в інших, так би мовити, матеріалах даного судового процесу, ніде не прозвучало жодної думки, або жодного доказу про те, що вона сама особисто кого-то не пускала, або підбурювала інших осіб з тою метою, щоби, значить, блокувати роботу державної установи».

МАРІЯ БАБЮК, обвинувачена:

«Жодних претензій як зі сторони представників влади, так і правоохоронних органів, до нас не було. До нас працівники адміністрації, оцей довгий послужний список, взагалі не підходили, не зверталися, їм навіть робили коридори, щоб вони проходили. Можливо, соромилися, можливо, інша причина. Ми їх просто агітували, вели себе мирно і нікому нічого не перешкоджали».

Взявши до уваги всі покази, суд пішов на кількагодинну перерву для обговорення рішення. Розгляд справ наступних обвинувачених депутатів Володимира Стаюри і Марії Чашки перенесли на пізніше.

ОЛЕГ ХОЛЯВА, суддя:

«Клопотання, яке призначено судом на 11.30 год., буде проводитися розгляд в 15 год. Відповідно, наступне клопотання, яке було призначено на 14.30 год., буде розглядатися після вирішення того питання».

В результаті, суд не засудив Марію Бабюк до запропонованого позивачем домашнього арешту. І відпустив обвинувачену під особисті зобов’язання. Володимиру Стаюрі призначили аналогічне покарання.  Додамо, що Тернопільський окружний адмінсуд визнав протиправним і скасував рішення обласної ради про недовіру голові ОДА Валентинові Хоптяну.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top