Ви знаходитесь: Головна / Новини / Організація «Майдан» на Тернопільщині діє ще з Помаранчевої революції

Організація «Майдан» на Тернопільщині діє ще з Помаранчевої революції

На Тернопільщині може з’явитися чергова організація. За прикладом київського Євромайдану, тернопільські активісти хочуть створити Народне об’єднання «Майдан» і в нашій області. Проте це не нова організація у Тернополі такого типу.

На віче, що відбулося 22 грудня в Києві, створили Народне об’єднання «Майдан». Асоціація має скомпонувати дії опозиційних партій і представників громади щодо політичної ситуації в країні. Тернопільські політики очікували на створення такого ж об’єднання і в нашому місті. Але на віче минулої неділі цього не сталося.

ПЕТРО ЛАНДЯК, голова обласного осередку партії «Громадянська позиція»:

«Коли я побачив багато священників і багато виступаючих, я не буду давати зараз цьому аналіз, я зрозумів, що важко пробиватись, я чекав головного, що буде створено оцей комітет, таке Народне обєднання в форматі Тернопільської області. На жаль, не було створено. На той час підсилили, легітимізували той страйковий комітет, який, напевно, свою функцію має і він повинен діяти і проти цього ніхто не виступає».

Створювати об’єднання «Майдан» у Тернополі треба не заради нових посад, а виявлення спільної позиції.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, член Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих:

«Нам не треба сьогодні визначати керівника. Тому я би просто просив до цього ставитися поблажливо, відкинути будь-які наші честолюбства, залишити їх на потім. На стіл поставити, перш за все, відповідальність перед тим, що зараз відбувається в державі».

ОЛЕКСАНДР БАШТА, громадський активіст:

«Такі вже ми істоти – кожен хоче бути гетьманом. І той буде мудрий, хто зможе опуститися до того розуміння, що плече підставлю, а гетьманом можу не бути».

Деякі тернопільські партії, як і їхні київські представники, вже погодилися вступити у «Майдан». Підписалися під цим Народний Рух України та Конгрес Українських Націоналістів.

АНАТОЛІЙ ВИХРУЩ, голова Тернопільської крайової організації Народного Руху України:

«Тернопільська крайова організація «Народного Руху України» вступає в Народне обєднання «Майдан» і готова виконувати всі вимоги організації для блага України. Голова ТКО НРУ А. Вихрущ, печатка прибивається і на тому всі формальності, так би мовити, закінчені».

А от молодіжні організації Тернополя вступати в об’єднання поки не хочуть.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, молодіжний міський голова Тернополя:

«На рівні тернопільському сюди мають ввійти ті люди, які проявили себе на Майдані. Люди, які не проявили себе на Майдані, в принципі, з моральної точки зору, вони не мають права сюди входити, тому що це буде чергова профанація організації. Відповідно, якщо на всеукраїнському рівні студентів включать, ми також підключимся і будем працювати».

Як виявилося, громадська організація «Майдан» на Тернопільщині вже є. І створена вона була у підтримку Помаранчевої революції тернопільським політиком Романом Заставним ще у 2005 р. Свою діяльність «Майдан» не припиняв і сьогодні він діє на рівні Києва.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, член Політичної ради ВО «Батьківщина»:

«Ця ж громадська організація започаткувала вже декілька проектів на київському майдані, в т.ч. «Зателефонуй побратиму на Схід», розсилка СМС-повідомлень для східних областей для того, щоб активізувати людей з східних областей і показати, що люди, які є на Заході, не є такими, як їх показують посовдепівські ЗМІ. Зовсім інші люди. Що в нас мета і завдання одинакові – покращити життя кожного українця».

Члени громадської організації «Майдан» тільки за, щоб у неї вступали нові політичні та громадські активісти, які поділяють їхню думку. Головне, наголошує Роман Заставний, аби діячі при цьому не сварилися через свої амбіції, а спільними зусиллями пробували допомогти суспільству і змінити владу в державі.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top