Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / Потребуючі тернополяни можуть отримати безкоштовну допомогу

Потребуючі тернополяни можуть отримати безкоштовну допомогу

До свята Миколая в міському управлінні соціальної політики зробили потребуючим подарунок. Тепер тут є кімната релаксації, нові масажери та пункт прокату.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

 «З сьогоднішнього дня в управлінні соціальної політики діє постійний пункт прокату, де люди, які потребують чи візочка, чи ходуль, а не мають їх, мають можливість прийти, взяти їх в користування на безкоштовній основі».

Окрім пункту прокату, є тепер в управлінні соцполітики і аромокімната. Тут можна покращити стан здоров’я, заспокоїти нервову систему, нормалізувати сон за допомогою інгаляції, аромо- та фітотерапії.

УЛЯНА ФЕЩАК, завідувач відділення соціально-медичних послуг:

«Найбільше хворі просять у нас лікування кишково-шлункових проблем, серце, очищення печінки і для здорового сну – це найбільш такі актуальні. І в зимовий період – це проти застудні, бронхіальні чаї».

Збільшили для потребуючих і перелік послуг в масажному кабінеті. Сьогодні тут ще очікують на масажер для спини і шиї та спеціальну дошку для витяжки хребта.

УЛЯНА ФЕЩАК, завідувач відділення соціально-медичних послуг:

«Зараз є масажер для ніг при захворюваннях венозної недостатності, полінейропатії, тромбофлебіти, ті що люди старшого віку найбільше хворіють. Придбали цей масажер з нефритом він має антибактеріальну, протизапальну дію, лікує всі остеохондрози, артрози».

Також в управлінні соцполітики надають й духовну підтримку. З людьми працює психолог. Вони займаються танцювально-руховою, тілесно-орієнтованою і танатотерапією, тобто  тотальним розслабленням. Адже коли організм у постійній напрузі, людина починає хворіти.

НАТАЛІЯ ЖУЧЕНКО, психолог відділення соціально-медичних послуг:

«Найбільше турбують депресії, невпевненість в собі, невпевненість в своєму майбутньому, турбують різні хвороби, які я бачу, пов’язані дуже з психосоматикою, з тим, що вони переживають негативні емоції, образи, заздрість, гнів і це все відбивається на здоров’ї».

Люди, які вже користуються послугами, не можуть натішитися результатами і дякують працівникам за допомогу зі сльозами на очах. Кажуть, самі оплатити такі процедури були б не в силі, а тому ці фахівці стали для них справжнім порятунком.

Опитування:

«Танатотерапією займаюся вже 3 роки. Мене болів хребет, а тепер вже легше. Я вже встати годна. Відчуваю себе молодшою десь на 10-20 років».

«Платить не маю можливості, тим більше, що я інвалід 2 групи, син інвалід 2 групи, дружина інвалід 3 групи – всі пенсіонери, так що про оплату мова не може бути».

 «В мене  права рука, я не могла ні розчесатися, ні навіть підняти. Ну мені підказали, я не знала і я прийшла сюда. І мені пройшло і я дуже вдячна  тут є всьо».

Сьогодні потребуючих у Тернополі є чимало. Тільки на обліку в управлінні майже дві тисячі людей. Тут їм пропонують реальну і безкоштовну допомогу. Щоб скористатися послугами, треба прийти сюди з копіями паспорта та ідентифікаційного коду, посвідченням пенсіонера або інваліда та медичним висновком, який дає дільничий терапевт. Якщо такого немає, лікар управління по аналізах і показах хворого  призначить певні процедури.

МАРІЯ ЧАШКА, начальник міського управління соціальної політики:

«Ми не залучали ніяких додаткових коштів з міського бюджету. Ми все зробили власними силами і за допомогою спонсорів».

Знаходиться управління соцполітики за адресою Лисенка, 8. Послугами безкоштовно можуть скористатися соціально незахищені, пенсіонери та інваліди.

 

 

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

1 коментар

  1. Дуже шкода, що звичайні люди (не соціально-незахищені), які також не можуть собі позволити оплачувати такі процедури, не можуть скористатись такою можливістю…

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top