Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Ставити новорічні букети замість ялинок пропонують не лише на євромайданах

Ставити новорічні букети замість ялинок пропонують не лише на євромайданах

Обійтися без новорічної ялинки, замінивши її іншими святковими композиціями, цього року закликає чимало українців. Пояснюють це, в основному, політичними антипатіями. Але ставити новорічні букети пропонують й школярі нашої області.

Школярка із Шумська Софія свою новорічну композицію робила не тиждень і не місяць. Матеріали для неї збирала ще з літа. Після ретельної обробки у «лікувальній» ялинці гармонійно поєдналися різного роду трави і ягоди.

СОФІЯ, автор травяної ялинки (м. Шумськ):

«Мак, чорнобривці, кріп, колоски, шипшина, дика ромашка, і це ромашка, меліса, м’ята».

Трав’яна ялинка припала до душі тернопільським педагогам, які завітали в екоцентр, щоб оцінити виставку. Головний освітянин області відмітив і духовні особливості композиції.

ІВАН ЗАПОРОЖАН, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА:

«От подивимося на цю прекрасну ялинку, яка зроблена із квітів цілого року. Це треба цілий рік. І ми чуємо, що ці квіти освячувалися і в церкві. Тобто тут і традиції, тут і наша культура, тут і надія на краще».

Та не тільки незвичні ялинки представили на передноворічній виставці в екоцентрі. Найпопулярнішим різдвяним «букетом» споконвіків був і залишається дідух.

ІРИНА, автор дідуха (смт. Великі Бірки):

«Ми його робили десь приблизно тижнів зо два, після уроків залишалися».

Виставку новорічно-різдвяних композицій в тернопільському обласному екоцентрі проводять вже 20 років. Але популярності вона набула лише нещодавно.

ІВАН ГЕРЦ, директор обласного екологічного центру:

«Спочатку вона була така, як говориться, може інколи навіть не визнавалась. Але з становленням України, коли все більше і більше питання стосувалося охорони природи, зокрема хвойних насаджень, ми і запропонували таку виставку, яка і отримала назву «Замість ялинки – зимовий букет».

Кращі святкові композиції, які відбере тернопільське журі, представлять нашу область на всеукраїнському конкурсі в Києві.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top