Ви знаходитесь: Головна / Новини / політика / Студентський страйк у Тернополі підтримали ректори усіх місцевих вишів

Студентський страйк у Тернополі підтримали ректори усіх місцевих вишів

У Тернополі вже другий день – безстроковий страйк. Не пішли на пари, проте вже з офіційного дозволю ректорату, – студенти абсолютно усіх місцевих вишів. Масовою колоною молодь пліч-о-пліч з викладачами рушила на майдан.

 ВОЛОДИМИР КРАВЕЦЬ, ректор ТНПУ

« Було прийнято звернення до освітянської громади області, по-друге підтримано студентські протестні дії, по третє – засуджено дії влади відносно студентства на Майдані в Київ і було прийнято рішення проводити синхронні акції протесту».

Здався сьогодні і медичний університет. Нагадаємо, ще минулого тижня тим, хто тут вчиться, радили мітингувати лише після пар, а кожне пропущене заняття – коштувало грошей.

ІГОР МИСУЛА, перший проректор ТДМУ

«Підтримати звернення студради, рішення про участь в акціях підтримки кожен студент і викладач приймає індивідуально, заняття, які студенти пропустять під час акцій непокори – винести на самостійне опрацювання, тобто, студенти їх не будуть відпрацьовувати на відробках».

Студенти

«Всі організовано і ректори, і деканат вирішили, що студентів таки варто відпустити на майдан».

« Дуже важко підрахувати, скільки всього було людей, дуже величезна колона – розтягнулись на всю греблю і ще на вулицю Мазепи, напевно».

« Нам повідомили, що ми виходим на страйк, ми пішли, але ми і так хотіли».

« Ми йшли цілим коледжом, цілою ходою, щоб прийти і показати свою позицію, свою думку».

« Нам не буде потреби здавати сесію, якщо ми не зможемо спочатку здобути нормальну державу для себе».

Нагадаємо, після «кривавого розгону», як вже назвали спробу розпуску майдану у ніч з п’ятниці на суботу, у Києві майже мільйон протестуючих. На вихідні з Тернополя поїхало сотні небайдужих.

 ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, координатор виїздів у Київ

«Відразу після тієї ночі, коли на майдані стався інцидент – з Тернополя поїхало понад сто людей тільки від оргкомітету, також поїхала половина оргкомітету (перебивка)Також люди їхали своїм транспортом, автобусами, бусами».

 Василь розповідає: відправляють волонтерів лише потягами, автобусам зараз на дорозі небезпечно. Скуповують усі вільні місця. Проте на ці вихідні – ситуація з наявністю квитків на залізниці була дивною. Інформація офіційного сайту запевняла, що квитків до Києва немає.

 ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, координатор виїздів у Київ

« Інтернет показував, що вільних місць абсолютно немає, а приходили на касу,  виявлялось,  місць є понад 200, понад 300».

Попри те, що український Євромайдан – чи не наймасовіший мітинг за історію незалежної України, кияни просять їхати усіх, хто має таку можливість. Попри це, активісти нагадують – повстання всенародне, проте мирне.

 

 

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top