Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни у євромайданах не розчаровуються

Тернополяни у євромайданах не розчаровуються

Тернопільський Євромайдан не здає позицій. Вже четверту неділю поспіль на Театральному проводять віче. І хоч людей збирається не так багато, як у перші дні, віра у них не зникає.

В обідню пору неділі Театральний майдан Тернополя заповнений наполовину. Зібралися люди, в основному, старшого віку. Проте і вони, і юне покоління завзято підтримують євроінтеграційний напрям.

СОФІЯ, тернополянка:

«Хочем свободи в Україні. Щоб Україна була українська, а не руска, не руска, не московська, отак».

ПЕТРО, тернополянин:

«Євромайдан варто підтримувати всім. Тому що це наша держава, в якій ми живемо, живуть наші діти, і в наших дітей потім будуть їхні діти. Це наше майбутнє».

МАРКО, тернополянин:

«Мій тато подорожує по різних країнах. То я був з ним, ми були в Європі, подивилися, як там живуть люди. Там набагато краще живеться. Якщо ми приєднаємось до Євросоюзу, то нам буде набагато легше жити, ніж зараз».

ЮРІЙ, тернополянин:

«Я сподіваюся, що сьогодні побачу наших чиновників, які, власне, вискажуть свою позицію, що вони про то думають. І хочу побачити, чи є в них совість хоча би».

Але чиновників, зокрема представників обласної державної влади, учасники віче так і не побачили. Натомість місцеві депутати закликають людей залишатися на євромайданах. І не лише центральних, а в кожному населеному пункті. Адже лише тоді вдасться змінити державну владу, наблизитися до Європи, звільнити політв’язнів, об’єднати різні партії на президентських виборах-2015.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Для цього потрібно провести відповідну підготовчу роботу, яка передбачає роботу не тільки на великих майданах, яка передбачає роботу на всіх, без винятку, майданах України: в селах, містечках, містах, районах України. Тоді ми готові говорити про те, що можуть відбутися концептуальні зміни. Якщо не буде цього, не буде структуризації, то результат, на жаль, може бути плачевний».

На думку представників місцевої влади, люди в євромайданах не розчарувалися. Просто зараз вони не бачать чіткого плану дій на найближчий період. Можливо, таку стратегію їм оприлюднять міські голови західних регіонів. Збори мерів цих обласних центрів планують провести вже цього тижня.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Міські голови Львова, Франківська, Тернополя, інших міст, хто захоче до нас приєднатися, будуть приймати рішення про те, що далі робити, яке мають бачення їхні громади, які є пропозиції міських голів, тому що зважаючи на те, що ситуація в державі є незрозумілою, нам треба забезпечити нормальну життєдіяльність своїх громад і своїх міст».

Чи збиратимуться віче у Тернополі надалі, Сергій Надал не знає. Каже, що це вирішують громадяни.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top