Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополян закликають купувати лише сертифіковану піротехніку

Тернополян закликають купувати лише сертифіковану піротехніку

Бенгальські вогники, петарди та феєрверки вже давно стали звичним атрибутом зимових святкувань. Відтак, перед Новим роком активізуються і «нелегальні» торговці піротехнікою.

ФЕДІР БІНЬКОВСЬКИЙ, старший інспектор дозвільної системи Тернопільського міського відділу УМВС

«З метою запобігання порушень, пов’язаних з незаконним обігом продажу піротехнічних засобів проводяться рейди. Це відпрацювання ринків, торгівельних місць, закладів, де може здійснюватися торгівля. Складають працівники міліції протокол, який направляється в суд, і суд виносить рішення».

Найчастіше, кажуть в обласній міліції, торгують в районі ринку, автовокзалу та у центральній частині міста. Як переконалися кореспонденти телеканалу ІНТБ, неподалік центрального ринку і справді торговці розклали столики з різноманітною піротехнікою. Побачивши нашу знімальну групу, продавці переважно ховають обличчя та накривають свій товар. Деякі з них реагують відверто агресивно.

«До побачення, рєбята. Ти не поняв? Двісті гривень – дві хвилини зйомки».

І правоохоронці, і надзвичайники застерігають: неякісна піротехніка може призвести до важких травм. Відтак, купляти її радять лише в магазинах, які мають ліцензію на продаж такого товару, а продавці – відповідну кваліфікацію. Адже, навіть якщо раптом щось піде не так, у вас буде шанс захистити свої права.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області з питань зв’язків із ЗМІ:

«Не купуйте піротехніку на стихійних ринках та непристосованих для цього місцях. Пам’ятайте, що при неправильному зберіганні чи простроченому терміні придатності виріб може спрацювати неналежним чином».

До слова, як повідомили в обласній міліції, за незаконну торгівлю піротехнічними засобами загрожує штраф у розмірі від 595 до 1020 гривень.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top