Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернопільську ОДА оточили освітяни

Тернопільську ОДА оточили освітяни

Під Тернопільською облдержадміністрацією знову натовп людей. Сьогодні пікетувати адмінбудівлю прийшли в основному, освітяни.

У четвер вранці під Тернопільською облдержадміністрацією вкотре людно. Крім підтримки євромайданівців, нинішні пікетуючі – вчителі шкіл Тернополя – вимагають від державної влади свого кровно заробленого. За словами освітян, яких сьогодні під адміністрацією було кілька сотень, вже третій рік поспіль держава не дає грошей на зарплати за останні місяці року. А вчителів відправляє у відпустки за власний рахунок. Педагоги стверджують, що зі столиці на Тернопільщину кошти надходять. Але на що їх тратить місцева влада, невідомо.

АНДРІЙ СЕМЧУК, вчитель інформатики, голова страйккому колективу Тернопільської ЗОШ №4:

«Наш уряд починає і на нашу вчительську зарплату робити наступ. Вони взагалі не хочуть фінансувати освіту і цей грудень-місяць ми взагалі лишаємось без грошей, і виділяють нам мінімальну кількість грошей, які взагалі, я думаю, неможливо буде розподілити».

ВАЛЕНТИНА КУХАР, голова профспілки, страйкового комітету освітян Тернополя:

«Ми з 6 год. ранку тут. Ми прийшли з єдиною вимогою: знаємо, що прийшла державна дотація, держава надіслала в обласну державну адміністрацію певну суму коштів для погашення тої заборгованості практично, якої не вистачає для виплати заробітної плати за грудень. Місту Тернополю, щоб заплатити зарплату освітянам, потрібно 4 млн. грн., а нам дають, за попередніми даними, 500 тис. грн.».

Крім освітян, під адміністрацію сьогодні прийшли і ті, хто підтримує учасників Євромайдану в Україні та за її межами.

МАРІЯ МИХАЛИШИН, бухгалтер Галицького коледжу:

«Кожен прийшов за те, що в душі йому наболіло. Перше це було за євроінтеграцію, друге – це коли побили наших дітей в Києві, на площі. Я думаю, що жоден українець цього просто не витримає, не переживе. От тому ми сюди і прийшли».

Пікети під обласною адміністрацією, як наголошують їх учасники, є виключно мирними. І роботі тих чиновників, які присутні в приміщенні, не заважають. Але спілкуватися з обуреними діями державної влади протестувальниками тернопільські посадовці також не поспішають, наголошують мітингувальники.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top