Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль досі страйкує

Тернопіль досі страйкує

У Тернополі продовжується страйк. Не працюють як державні, так і чимало приватних установ. Натомість люди збираються на майдані та під обласною адміністрацією.

Тернопільський Євромайдан, кажуть його організатори, є другим по чисельності після київського. Щодня протягом 12-ти годин без перерви тут не лише скандують євроінтеграційні гасла, а й слухають духовенство, політиків, артистів. Про школярів також не забувають. З початку страйку в навчальних закладах, на Театральному майдані вже провели два уроки: історії України та духовності. Віру в серцях майданівців підтримують самі мітингувальники.

ОЛЕКСАНДР СМИК, координатор тернопільського Євромайдану:

«Євромайдан Тернополя вчора завершився тим, що вийшла людина, яка від народження взагалі не чує. Це наш тернопільський художник. Він прийшов і подарував ікону св. Миколая. І весь майдан вирішив, що сама велика, напевно, річ кожної маленької дитини, батька, мами це на Миколая під подушку десь покласти нашу перемогу. Це буде самий великий подарунок».

Та з не меншою активністю протестуючі вже майже тиждень збираються під облдержадміністрацією. Мітингувальники запевняють, що не блокують роботу ОДА. А тільки намагаються зустрітися з місцевими чиновниками, щоб особисто почути від них пояснення дій їхнього столичного керівництва. Одного ранку перестріти посадовців страйкуючим таки вдалося.

ВІКТОР МАРТИНЮК, член страйкового комітету Тернополя:

«Серед них начальник департаменту охорони здоровя. Я особисто до нього звернувся з проханням, що тут є, зараз налічується більше сотні людей, проведіть, будь ласка, роз’яснювальну роботу, як начальник управління охорони здоровя, проведіть, будь ласка, роз’яснювальну роботу з приводу ГРВІ і інших вірусних захворювань, бо зараз час непростий, зараз зима. Відповіді від нього я не почув. Він просто схилив голову і відійшов від натовпу. Я вважаю, що це він фактично усунувся від виконання своїх службових обов’язків».

Та найбільше учасники тернопільського страйку чекають появи під облдержадміністрацією її голови Валентина Хоптяна. Кажуть, що відколи стоять під будівлею, керівник області у ній не з’являвся. Його підопічні також не зізнаються, в якому місті чи навіть області перебуває зараз губернатор.

 ІГОР ЯВОРСЬКИЙ, член страйкового комітету Тернополя:

«Хто знає, де сирітка Валік Хоптян, нехай говорить страйковому комітету, винагороду ми гарантуєм цій людині. Тому що це жарт, звісно, але 5-й день ми біля облдержадміністрації і 5-й день ця людина не виходить до своєї громади. Тому це ганьба, я рахую, такому керівнику, який очолює славний Тернопільський край».

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова страйкового комітету Тернополя:

«Я сьогодні вже дотелефонувався перший раз до Валентина Антоновича. І він, Богу дякувати, вже в зоні, гарно себе почуває. Ми всі задоволені, що він є на зв’язку. Він сказав однозначно, що він не залишить ряди «Партії регіонів», що він не залишить пост голови адміністрації, що він є людиною Президента, що він буде служити до кінця».

Пікетуючі Тернопільську адміністрацію наголошують, що головною умовою їхнього мирного страйку є не переступати поріг ОДА. Для цього навколо будівлі навіть встановили біо-туалети.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top