Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чи святкуватимуть тернополяни Андріївські вечорниці?

Чи святкуватимуть тернополяни Андріївські вечорниці?

В ніч з 12-го на 13-те грудня українська молодь святкує Андріївські вечорниці. Колись дівчата пекли калиту та ворожили на судженого.  Сучасні тернополянки до таких традицій ставляться по-різному.

 опитування:

«В минулі роки гадали. Цього року не збираємося».

«Ми вже дівчата заміжні, це не актуально для нас. Але взагалі традиція хороша. Знаю, що багато людей зараз таким займається. Багато дівчат засідають в ніч на Андрія».

«Гадали в минулі роки. Цього року не буду, збулося».

«Я знаю про ці традиції. Я думаю, що сьогодні попробую. Минулого року, я вже мала такий досвід, але нажаль гадання ще не здійснилося».

«Гадати не будемо, минулі роки також не гадали»

«Не збираюся гадати. Тому, що є хлопець».

«Не буду гадати, і не гадала. Я таким не займаюся»

Проте, не тільки у дівчат ця ніч безсонна. Хлопці також мають чим зайнятися. За традицією, вони можуть трішки побешкетувати, знаючи що їм за це нічого не буде. Чи варто очікувати пустощів, кореспонденти ІНТБ запитали у чоловіків.

 опитування:

«Я не збираюся робити збитки».

«Можливо. Не робив».

«Можливо попробуємо щось зробити».

«Робив, і буду робити».

«Ні, ми збитки взагалі робити не будемо».

«Традиції виконувати потрібно, а збитки робити не потрібно».

Звичай святкувати Андріївські вечорниці прийшли до нас, ще з дохристиянських часів, коли люди вірили у магію. Ситуація з тих пір змінилася і у церкві такі традиції не схвалюють.

 ОЛЕГ ХАРИШИН,  прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Хочу сказати для тих людей, які збираються в цей вечір займатися щось гадати, чи якісь чинності магічні здійснювати, вони не мають жодного відношення до християнських традицій. Це є пряме порушення першої Божої заповіді, яка чітко говорить – не май інших богів окрім мене. Коли людина починає до якихось магічних знаків прив’язувати свою майбутню долю, вона вже тоді зневіряється і не довіряє Богові».

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top