Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Виконавчий комітет облради понесе кримінальну відповідальність

Виконавчий комітет облради понесе кримінальну відповідальність

Тернопільщина проживе кілька місяців без бюджету ще й цього року. Нагадаємо, у 2013 р. обласний кошторис прийняли в останньому кварталі. Проте й цьогоріч обласна влада не поспішає приймати бюджет.

Перед прийняттям бюджету на сесії обласної ради, документ має подати на розгляд облдержадміністрація. Наприкінці минулого–початку цього року затверджувати кошторис планували в перших числах лютого. І днями проект бюджету адміністрація таки подала. Проте нещодавно створений при обласній раді виконавчий комітет заявив, що кошторис подали надто пізно. Тому винести на сесію його можна буде аж в кінці лютого.

ВОЛОДИМИР БОЛЄЩУК – заступник голови виконавчого комітету Тернопільської обласної ради

«Ми бачили це наперед, як вони це заготували. Тому сьогодні вони шукають шляхи, як би це презентувати бюджет.  Тому що згідно закону, вони повинні це зробити. А цей ганебний такий вчинок, який вони зробили, що за годину часу подається бюджет і пропонують депутатам його затверджувати, то після минулого року на останньому засіданні бюджетної комісії ми прийняли рішення, що таких вчинків ганебних ми допускати більше не будемо».

У свою чергу виконавчий комітет не припиняє діяти, незважаючи на заборону суду.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова виконавчого комітету Тернопільської обласної ради:

«Тернопільщина повинна працювати в нормальному спокійному руслі, маючи єдиний легітимний орган – обласну раду, яка є власне, законодавчим органом, ми обирали власне виконавчий орган, який має частину повноважень, які ми забрали від адміністрації, ми їх повністю будемо виконувати».

У прокуратурі зазначили, що діяльність виконавчого комітету після заборони суду є кримінальним порушенням. То ж члени виконкому, швидше за все, понесуть за це відповідальність.

НАТАЛІЯ ОСЯДАЧ, старший прокурор відділу представництва прокуратури області:

«Кримінальним кодексом України, зокрема ст. 382 вказаного кодексу, передбачена кримінальна відповідальність за невиконання рішень ухвал суду. Водночас нагадуємо, що Конституцією України та ін. законодавством не надано повноважень органам місцевого самоврядування визнавати представницькими ті органи, які не створюються відповідно до Конституції та до норм чинного законодавства. Отож, оті всі розпорядження, вказівки громадян, які діють від імені т.зв. виконкомів чи інших нелегітимних органів, є незаконними».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top