Ви знаходитесь: Головна / Новини / Медики визнали свою помилку і вирішили не виписувати додому нетранспортабельного водія таксі

Медики визнали свою помилку і вирішили не виписувати додому нетранспортабельного водія таксі

Справа про резонансне ДТП, що трапилося 23 грудня на проспекті Степана Бандери, в якій, нагадаємо, загинув син письменниці Лесі Романчук, набирає обертів.  Водія таксі, яке в той день протаранила іномарка, з численними переломами хребців хотіли ввечері минулої суботи виписати з лікарні. Деталі заплутаної історії дивіться далі.

Ввечері в суботу, 11 січня, колеги Богдана Трута, який сьогодні знаходиться в Університетській лікарні із численними переломами, отримали дзвінок, що їхнього друга виписують з медзакладу.

ЮРІЙ ЧЕРНЯК, водій таксі:

«Ми зібралися пару хлопців поїхали його провідати. Приїхавши туди ми дійсно побачили, що його виписують. Я коли зайшов, то побачив мужчину в білому халаті, я так зрозумів, що то лікуючий лікар, він не представився. Я його запитав у чому справа, лежачу людину виписують, я не повірив. Але він сказав, що він виписаний і забирати його на амбулаторне лікування».

Куди і як забирати нетранспортабельного хворого із переломами хребців, колеги Богдана не знали.

ЮРІЙ ЧЕРНЯК, водій таксі:

«Коли був лікар, то сказав забирайте. Якщо б не було наших товаришів, то в принципі була одна його дружина».

Того ж вечора таксисти, розуміючи, що коїться неладне, забили на сполох. Після оприлюднення цієї ситуації у ЗМІ, скандальне питання винесли на відкрите засідання робочої групи обласної ради, де й зібралися усі сторони.

ЛЕСЯ РОМАНЧУК, письменниця, мати загиблого у ДТП Олександра Куртіша:

«Чи поцікавився лікар, чи поцікавився персонал, люди, які приймали це рішення, колегіальне, на яких умовах далі повинен вдома перебувати їхній пацієнт. Чи є у нього вдома функціональне ліжко. Чи є у нього корсет про який тут говорять, протокол передбачає зовнішню фіксацію».

Нічого з переліченого у Богдана Трута вдома немає. Медичну помилку своїх колег визнав головний лікар Університетської лікарні Василь Бліхар.

ВАСИЛЬ БЛІХАР, головний лікар обласної Університетської лікарні:

«Адміністративні і дисциплінарні висновки будуть зроблені. Що я ще можу на сьогоднішній день сказати? Я ще раз при журналістах можу сказати, що я вибачився перед пацієнтом, перед його сімєю, про те, що сталася така недоречність. Лікарю на це вказано».

Щоправда, в ході розмови з’ясувалося, що відповідатимуть лікарі не лише за невірно прийняте рішення, а й що виписка пацієнта не співпадає із тією, що є у медиків.

ЄВГЕН ДУФАНЕЦЬ, адвокат:

«Аналізи всі на день аварії. Найдіть де тут аналізи є за січень місяць. Ну покажіть мені, може я не так читаю? Може у вас друга виписка є? Так ви так і скажіть, що ви можете і десять виписок написати. Але це виписка ваша, печатка мокра, підпис мокрий. І як то розуміти, що вас є друга, а хворому даєте іншу?»

Із цим Василь Бліхар знову ж таки пообіцяв розібратися. Каже, сьогодні стан хворого близький до задовільного. Друзі потерпілого переконані, якби справа не набула розголосу, все б могло бути більш плачевно.

ЮРІЙ ЧЕРНЯК, водій таксі:

«Є таке російське слово безпредєл».

Нагадаємо, що винуватець аварії – двадцятилітній водій іномарки, який тієї ночі на швидкості в’їхав у таксі, сьогодні затриманий і перебуває під вартою у слідчому ізоляторі.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top