Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Не всі донеччани знають, що відповідати на вітання «Христос Рождається!»

Не всі донеччани знають, що відповідати на вітання «Христос Рождається!»

Не всі донеччани знають, що саме треба відповідати на вітання «Христос Рождається!». Днями зі східної України повернули тернопільські активісти. Члени Товариства студентів-католиків «Обнова» вже другий рік поспіль святкують там Різдво. Як зустрічали наш вертеп мешканці Донбасу, дивіться далі.

Зі слізьми на очах та з добром у серці приймали тернопільських колядників донеччани. На Сході країни традиції святкування Різдва Хрестового забуті, кажуть члени «Обнови». Тому тамтешні мешканці радо зустрічали тернопільський вертеп і запрошували до себе додому.

ОЛЕСЯ ФЕДОРОВИЧ, член Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Молодший цікавиться, а старший тішиться, тим що доносять. Були люди, які просто йшли по вулиці і в них були сльози на очах. Дуже вразливі моменти були. Були, які ловили нас на вулиці і просили, щоб ми зайшли до хати до них поколядувати. Дуже гостинно нас приймали. Казали, що дуже переживали за те, що в них це втрачено і на правду хотіли відновити».

Минулого року, пригадує Олеся Федорович, до вертепу залучали ведучу, котра розповідала донеччанам про те, що відбувається.

ОЛЕСЯ ФЕДОРОВИЧ, член Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Була така ситуація, що люди не розуміли, що відбувається, коли показували вертеп. Тому спеціально виходила ще одна дівчинка, яка казала, ось зараз виходять три царі. Вона пояснювала традиції. Тобто, хто і за ким виходить, яка символіка, що це означає. Були люди, які це не знали. Була ситуація, коли ми казали «Христос Рождається», а люди не знали, що відповісти і ми казали «Славімо Його».

Незважаючи на те, що мешканцям Донбасу тернопільські колядники подобалися, без провокацій не обійшлося. Учнів, яким «обновляни» хотіли показати вертеп, оперативно вивезли зі школи.

ВОЛОДИМИР ГРЕЛЯ, член Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Коли ми прийшли, була лише директор школи, яка казала: «Як ми дуже вам хотіли це організувати, але бачите, ніхто не прийшов». Насправді це все було організовано московським попом. Я не можу його священиком назвати. Щоб вивести дітей, щоб діти не мали можливості побачити цю культуру і ці традиції».

Загалом десять тернопільських активістів провели на Донеччині кілька днів. Зізнаються, що наступного року обов’язково поїдуть знову.

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top