Ви знаходитесь: Головна / Новини / Суд скасував рішення обласної ради

Суд скасував рішення обласної ради

Створені в Тернопільській області органи проіснували недовго. Обласна прокуратура подала до суду на прийняті на сесії, 25 січня рішення облради.

Уже вдруге Тернопільська облрада висловлює недовіру Валентинові Хоптяну, і вже вдруге суд її скасовує. Цього разу рішення депутатів визнали недійсним, тому що його прийняли на тій же сесії, що й минуле, пояснюють в прокуратурі. Адже тоді засідання не завершили.

СЕРГІЙ БАНАХ, 1-й заступник прокурора Тернопільської області:

«Двічі на одному й тому самому пленарному засіданні питання недовіри голові облдержадміністрації розглядатися не може. Також особисто голова адміністрації не був присутній на цьому засіданні, як цього вимагає закон та не звітував перед Тернопільською обласною радою також, як це передбачено вимогами закону».

Позов подали й на створення Народної ради та Загону самооборони. А виконком обласної ради, зазначив Сергій Банах, не може існувати згідно із законодавством.

СЕРГІЙ БАНАХ, 1-й заступник прокурора Тернопільської області:

«Ці рішення,  а також створення загонів самооборони, суперечать, в першу чергу, Конституції України, де чітко прописано органи, які чітко визначено органами місцевого самоврядування та органами державної влади. Такого органу державної влади, як Народна рада, в нашій Конституції не передбачено».

Заборону на Тернопільщині Комуністичної та Партії регіонів суд також не визнав. Оскільки накласти табу на політичну силу може тільки феміда.

Якщо створені на сесії ради діятимуть і після заборони суду, їх притягнуть до кримінальної відповідальності. У свою чергу депутати запевнили, що оскаржуватимуть рішення феміди.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top