Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни змивали гріхи у крижаній воді

Тернополяни змивали гріхи у крижаній воді

Ані сніг з дощем, ані тріскучі морози не стали на заваді любителям пірнання на Водохреща. Починаючи з четвертої ранку, на так званому «моржатнику» в Тернополі, люди занурювались у крижану воду. Рецептами, як це потрібно робити і власне, для чого, екстремали поділилися з ІНТБ.

РОМАН ПЕТРИШИН, голова Тернопільського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун»:

«Треба просто мати віру. Якщо буде віра, то буде все інше. Прийти, зробити невеличку розминку пробігтися».

Та врешті, з позитивними думками, пірнути. Після чого, застерігає Роман Петришин, витиратися рушником не варто. Бажано, бодай раз пробігти навколо водойми. Порад знавців щодо зимового загартування дотримався і міський голова Сергій Надал. Після хвилинної зарядки, разом з однопартійцями занурився у воду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ця вода справді дасть сили на цілий рік. Ця вода змиває всі гріхи, змиває всю нежить і буде цілющою, допомагати нам цілий рік жити, працювати, розвивати наше місто, розвивати нашу країну».

В те, що вода на Йордан зміцнює не лише тіло, а й дух, тернополяни вірять. Мабуть, тому, зізнаються, їм не холодно, а шалений адреналін змушує зануритись не раз.

АНДРІЙ:

«Як нова людина з води вийшов. Я вірю, що мене зцілює вода, холодна, йорданська, кожен рік ходжу купатися».

На тих, хто пірнає лише раз у рік на Водохреща, прийшли подивитися тернопільські моржі, з багаторічною практикою зимових купань. Василині Гевко – поза шістдесят. Жінка кілька разів на тиждень обов’язково занурюється в крижану воду. Чесно зізнається, що ніколи не хворіла.

ВАСИЛИНА ГЕВКО:

«В мене взагалі немає карточки по хворобі. Ще коли дуже маленька була, то в мене зуб болів, я пам’ятаю. Ну а так, щоб я хворіла, то в мене такого немає. В мене взагалі в поліклініці карточки немає заведено на мене».

А в той час, коли на «моржатник» сходилося все більше людей, біля Тернопільського ставу традиційно священнослужителі освячували воду та вітали усіх християн зі світлим святом Водохреща.

 

�Ota�[`��none’>Не залишилися без святої води і ті, хто набрати її змоги не мав. Вже п’ятий рік поспіль комунальне підприємство «Тернопільводоканал» організовує на водопровідних насосних станціях Чин водосвяття. Відтак, вже зранку на Йордан в помешканнях містян з кранів текла освячена вода.

 

ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, сотрудник Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці:

«Нема будь-якого застереження чи якогось страху, що ця вода не є свяченою. Ця воді дійсно є цілющою, вона є на оздоровлення душі і тіла. На освячення домівок. На очищення наших сердець і тіл від бруду».

Працівники комунального підприємства вірять у цілющі властивості йорданської води. Кажуть, відколи започаткували таку традицію, зменшилася кількість аварій на мережах.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«За твердженням багатьох священиків і Богословів. Вода в цей день. Незалежно від того чи була освячена до того, чи не була, вона набуває цілющих властивостей. Тому ми цим обрядом тільки підсилюємо ці властивості».

Міські посадовці ж надіються, що ця свята вода очистить не лише людей, а країну загалом.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Кожного року, з року в рік ми чекаємо цього свята. Сьогодні це свято напевно в цей рік є особливим і будемо сподіватися, що ця вода змиє всю цю нечисть, яка є в країні в цілому».

Тернопіль перший в Україні започаткував таку традицію. Після нашого міста воду відтепер таким чином освячують й в інших обласних та районних центрах.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top