Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тернополяни скаржаться на неочищені від снігу вулиці

Тернополяни скаржаться на неочищені від снігу вулиці

Кучугури снігу на узбіччях, лід на дорогах – таку картину можна спостерігати в Тернополі останні кілька днів. Наші кореспонденти з’ясовували, чи розчищають дороги в місті та наскільки успішно.

ВОЛОДИМИР, водій:

«Дороги були розчищені і вчора, і сьогодні. Це вже добре. А лід декуди є, значить, варто підсипати. А от на бічних, бо я живу в Великих Гаях, там якраз бажано, щоб чистили, а вони не хочуть там чистити чомусь. Отой «Горбатий міст» – традиційно, там такі підйоми, там завжди є такі проблеми».

Якщо у водіїв претензій до чистки доріг майже немає, то пішоходи станом тротуарів в більшості незадоволені:

ЛЮБОВ:

«– Нерозчищені. Кругом нерозчищено. От зараз можна розчищати, снігу нема, але нерозчищено ніде. – Які саме території найбільш нерозчищені? – Найбільше це Центр, мене дивує Центр просто, що він нерозчищений, а має бути розчищений».

ОЛЕГ:

«Нерозчищений. Та Центр навіть, бачу, нерозчищений».

ОКСАНА:

«Більш-менш може бути. Не так, щоби аж добре, але нормально».

БОГДАН:

«– Нерозчищені. – Які саме нерозчищені території? – На Алясці, БАМ, Дружба, Східний, Центр».

Як запевнили в управлінні житлово-комунального господарства, прибудинкові території очищають відколи випав сніг. Тому загалом ситуація на пішохідних зонах задовільна. В цьому сезоні висипали вже близько 80 тонн посипного матеріалу. А що місцями на тротуарах і біля будинків слизько, то це через накладку приватних і комунальних будівель.

ГАННА МУЦА, заступник начальника управління ЖКГ міськради:

«Найбільша проблематика в нас центральна частина, де ближче до Нового Світу. Оскільки там дуже велика кількість і приватного сектору пересікається з багатоповерхівками і йде: тут прибирає підприємство, що обслуговує житловий фонд, тут повинен прибирати мешканець, тут – підприємство, яке веде свою господарюючу діяльність. Тут, де є найбільша кількість таких різних форм прибирання, отам найбільша йде проблематика».

Та не факт, що така посипка допоможе при мінус 15-ти, які прогнозують сьогодні-завтра. Бо як пояснив начальник відділу технагляду, суміш починає «з’їдати» сніг менше, ніж при 10-ти градусах морозу. То ж, ймовірно, тернополянам доведеться зачекати сприятливої погоди.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:

«Настільки багато всипали концентрованої суміші, що просто оця пульпа, як ми її називаємо, зараз її нераціонально змітати. Тому що вона при підвищенні температури почне працювати. А так виходить, що ми суміш всипали і витрачені гроші на вітер. Вона реакцію свою дасть в тих моментах, коли буде підвищення температури».

За словами посадовців, снігоочисної техніки в Тернополі теж достатньо. Одночасно працюють близько десятка машин. Виїжджають на прибирання після 22 год., оскільки в цей час зачищати сніг легше. Проте близько 11 год. ранку, наша знімальна не побачила група в центрі ніякої снігоочисної техніки. Лише двоє людей чистили від опадів тротуар на розі вул. Франка і Чорновола. Та як виявилося, вони прибирали територію приватного магазину.

ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ:

«– Ми лопатою і щіткою ми кожний день, зранку все і ввечері тако».

МАРІЯ ВАСИЛІВНА:

«Ми не запускаємо. Ми зразу зчищаємо і все добре. Постійно, сніг пішов – ми зчищаємо. – А яку ви територію прибираєте? Які вулиці? – Ми не вулиці прибираєм, ми біля свого магазину. То наша територія, ми свою територію прибираємо».

У свою чергу комунальники міста запевнили, зустрічаються з обслуговуючими підприємствами щодня і контролюють ситуацію. Зараз особливу увагу звернуть на проблемні ділянки. А в разі сильного морозу, обіцяють у відділі технагляду, досипатимуть у суміш шлак. Оскільки він дає чіпкість з льодом.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top