Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Тернопіль забезпечений сімейними лікарями на 70%

Тернопіль забезпечений сімейними лікарями на 70%

Замість кількох лікарів – один. Медичний огляд тернополян вже більше року намагаються спростити.

Тернополянка Христина сьогодні прийшла до терапевта. Та ще до огляду лікаря прогнозувала, він направить її до іншого. І сидіти у чергах доведеться по кілька разів. Тому огляд в сімейного лікаря зекономив би час і сили дівчини.

ХРИСТИНА, тернополянка:

«Для мене це би було зручно. Так як я працюю і не завжди є час відвідувати кожного лікаря, зараз там, наприклад, знаю: потрібно направлення до одного лікаря, до другого, до третього, один приймає в одну годину, другий – в іншу, і це займає цілий день і дійсно це дуже непрактично. А якби був один лікар, який би обслуговував повністю, був кваліфікований у всіх справах, то це для мене було би зручно».

Користуватися послугами єдиного лікаря через 2-3 роки зможуть усі тернополяни. Так вважає керівник Центру первинної меддопомоги Микола Медвідь. Для цього з 2012 року в місті почали реорганізацію початкового етапу медицини в первинний. Внаслідок таких нововведень, надавати простішу медичну допомогу пацієнтам мають сімейні лікарі. До нього варто звертатися і за консультаціями, які раніше надавали дільничі терапевти і педіатри. Складніше лікування проводитимуть вже профільні невропатологи, кардіологи, ревматологи, офтальмологи тощо.

МИКОЛА МЕДВІДЬ, головний лікар Тернопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Визначити гостроту зору, визначити, чи є в пацієнта дальтонізм – сприйняття кольору нормальне чи ненормальне – це, звичайно, компетенція первинної ланки. Для цього не треба загружати спеціаліста окуліста, який працює на вторинному рівні. А вже подивитися з обладнанням, яке по штатному розпису може бути тільки на вторинному рівні, це, скажем, травма ока, то зрозуміло, що це не є компетенція сімейного лікаря. Такий пацієнт відправляється на вторинний рівень».

Якщо в Україні повністю замінити терапевтів на сімейних лікарів планують до 2020 року, то в Тернополі перекваліфікувати залишилося ще третину. Як стверджує Микола Медвідь, дільничі доктори без проблем перевчаються на сімейних. Адже попри розширення зобов’язань, більшою в них є і зарплата. Таких фахівців у нашому місті сьогодні вдосталь.

МИКОЛА МЕДВІДЬ, головний лікар Тернопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Кількісно так, достатньо. От зараз, в даний момент, 5 лікарів у нас знаходяться на курсах по перекваліфікації. І ми маємо завдання довести кількість сімейних лікарів, щоб їх було не 70 %, а 100 %. Тобто, щоб вони могли вже не як дільничий терапевт, займатися більш вузькою роботою, а в тих межах своєї компетенції і повноважень, які покладені на первинну ланку, взагалі це є лікування найбільш поширених захворювань, їхніх загострень і також фізіологічних станів – вагітність, коли вона перебігає без порушень, це є компетенція сімейного лікаря».

Ще однією перевагою сімейного лікаря над терапевтом є його безпосереднє знайомство із сім’єю, її соціальним, культурним і медичним станом. Нагадаємо, амбулаторії сімейної медицини в Тернополі нещодавно відкрили на вул.: Куліша, Леся Курбаса і Петриківській. Кілька сімейних лікарів приймають і в центральній частині міста.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top