Ви знаходитесь: Головна / Новини / Цьогорічний початок зими не вважають аномальним

Цьогорічний початок зими не вважають аномальним

Замість снігу – подекуди зелена трава, а пригріті сонцем рослини починають розпускатися. Така нетипова для січня погода супроводжує в Україні новорічно-різдвяні свята 2014 р. Чи поб’є перший місяць цього року температурні рекорди?

За календарем українці вже півтори місяці мали би грати в сніжки, кататися на санчатах і ліпити сніговиків. Але зробити останніх сьогодні можна хіба що з болота. Зима 2013-2014 – поки що безсніжна і тепла. Але таку погоду, запевняють синоптики, неодноразово спостерігали впродовж останніх 30-ти років. Тому говорити про аномальність першої половини зими ще рано.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, метеоролог Тернопільського гідрометеоцентру:

«Середня температура з 1 по 8 січня становила 0+4 градуси тепла, тобто навіть не 1 градус. За останні 30 років в нас перша декада січня була такою теплою, як цьогоріч. Тому про якісь аномальні процеси говорити сьогодні не варто».

Аналогічною сьогоднішній буде погода завтра-післязавтра. Тимчасово припинилися і тумани, які падали на Тернопіль останніми днями.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, метеоролог Тернопільського гідрометеоцентру:

«Буде достатньо тепло. В окремі дні, в окремі години може спостерігатися дощ при проходженні фронту, невеликий, і пориви вітру можуть сягати 15-20 м/сек, і температурні показники переважно будуть в плюсових значеннях. В найближчі, скажем, 5 днів туманів ми не очікуємо».

Сьогоднішня температура повітря, запевняють метеорологи, сприятлива для аграріїв. Хвилюватися варто, якщо не випаде сніг, хіба що за озимину. Проте синоптики переконують, що снігом землю цієї зими все таки покриє.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top