Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / 115-й День народження відсвяткувала Тернопільська українська гімназія ім. І. Франка

115-й День народження відсвяткувала Тернопільська українська гімназія ім. І. Франка

Сто пятнадцятий день народження урочисто відсвяткувала Тернопільська українська гімназія імені Івана Франка. На святковий гала-концерт із квітами, подарунками і теплими побажаннями прийшло чимало гостей. Вітали колектив навчального закладу і наші кореспонденти.

Насправді величну дату – 115 років українська гімназія святкувала ще восени 2013-го. Щоправда, тоді все відбулося скромно і по-домашньому. Урочисте ж відзначення вирішили перенести і поєднати із традиційними різдвяними зустрічами.

АНАТОЛІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, директор Тернопільської української гімназії ім. Івана Франка:

«Завжди на початку року ми проводимо різдвяні зустрічі, де із новорічним, різдвяним настроєм зустрічаємося із цікавими, гарними, творчими людьми. Для того, щоб підняти тонус педагогічного колективу, щоб можна було достойно працювати протягом року. Ось і тут ми вже об’єднали».

Гостей на ювілеї розважали відомі народні та заслужені артисти України і різноманітні творчі колективи. Також свої талани демонстрували гімназисти, які, у свою чергу, впевнено перерахували переваги навчання в цьому закладі, серед яких: відповідне технічне оснащення всіх класів, комп’ютери та інтерактивні дошки. Допомагають в освітньому процесі і вчителі, з якими в школярів дружні відносини.

АНДРІЙ САГАН, учень 6 класу Тернопільської української гімназії ім. Івана Франка:

«Ну вчитися, звісно, важче, ніж в інших школах. Знаю, бо друзів багато маю з інших шкіл. Але це варто, варто тих зусиль, недоспаних ночей, тільки заради того, щоб розповідати усім, що «Так, я учень Тернопільської української гімназії».

А ось для Олександри Грабовської, вчительки української мови і літератури, гімназія – це другий дім. Тут вона вчилась, а тепер працює. За її плечима вже 30 років педагогічної стажу.

ОЛЕКСАНДРА ГРАБОВСЬКА – вчителька української мови і літератури Тернопільської української гімназії ім. Івана Франка:

«Це мій рідний дім і тут вчилися мої вже діти і тут працює мій чоловік і працює моя донька молодша. Тому більше часу ми проводимо тут, в цих стінах гімназії, навіть більше, ніж дома».

Гімназія заснована в жовтні 1898 році. Серед її випускників видатні постаті, такі як: Іван Пулюй, Лесь Курбас, Соломія Крушельницька, а також кардинал Йосип Сліпий.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

1 коментар

  1. Іштван

    Вітаю колектив гімназії з ювілеєм та гарним концертом! Приємно, що глядачів концерту потішила й наша артистка – переможниця конкурсу Українського радіо “Шукаю продюсера-2013” Роксолана Калин, а також вихованка гімназії – талановита Діана Бобрівець! Сюжет про цей захід можна послухати на хвилях УР-1 у програмі “Концертний зал” 19 січня, о 12:10.
    Усім – наснаги на добрі справи та нові здобутки!
    З приязню, Іштван

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top