Ви знаходитесь: Головна / Новини / 116 журналістів постраждали з початку революційних дій в Україні
116 журналістів постраждали з початку революційних дій в Україні

116 журналістів постраждали з початку революційних дій в Україні

116 журналістів постраждали з початку революційних дій в Україні. І ця цифра щодня зростає. Кореспондентам погрожують, їх переслідують, на них нападають, підпалюють особисті авто, розбивають мікрофони, диктофони, фото і відеокамери. Більшість представників ЗМІ постаждали від агресивних дій з боку «Беркуту», кажуть в Національній спілці журналістів. Організація вже розробила план дій щодо боротьби зі свавіллям правоохоронців.

Внести зміни до 171 статті Кримінального кодексу України, в якій йдеться про перешкоджання журналістської діяльності, вимагають члени Спілки. Зокрема, йдеться про два ключових фактори.

ОЛЕГ НАЛИВАЙКО, голова Національної спілки журналістів України:

«Прирівняти відповідальність за перешкоджання журналістам до правопорушень до працівників правоохоронних структур. Мають бути однакові вимоги в законодавстві. І внести зміни, бо зараз така ситуація, що оператори і фотографи не підпадають під цю статтю, тому ми внесли пропозицію з тим, щоб був в класифікатор професій внесено, що оператори і фотокореспонденти підпадають. Тому що, бачите, більше всіх страждають оператори і фотокореспонденти».

Під час висвітлення подій на Грушевського, в Києві, журналістів не захищали навіть жилети із написом «Преса». Дехто з кореспондентів каже, що яскравий одяг навпаки приваблював та провокував силовиків. Серед поранених і побитих – не лише представники українських ЗМІ, в числі постраждалих є й іноземні репортери. Сьогодні дехто з них захищається справжніми бронежилетами.

ОЛЕГ НАЛИВАЙКО, голова Національної спілки журналістів України:

«Головна причина – це безкарність. Тому відкрито 27 кримінальних справ і це справа честі нас і наших колег з незалежної медіа-профспілки, які виступають повними партнерами, солідарно разом з нами, щоб були покарані ті люди. І нам вдалося переконати депутатів, ми працювали з керівниками фракцій, з тим, що в законі про амністію було прописано те, що ті хто перешкоджав діяльності журналістів, до них це не стосується».

Найрезонанснішим випадком на цей день залишається звіряче побиття журналістки та активістки Євромайдану Тетяни Чорновол. Після того, як новина про це облетіла весь світ, в Україні прокотилася хвиля протестів. У Тернополі відбувся пікет під обласною міліцією, з вимогою знайти і притягнути винних до відповідальності.

ЄВГЕН ФІЛЬ, член Спілки журналістів України:

«Те, що роблять сьогодні журналісти – це героїчні випадки. І оператори, і фотокореспонденти, журналісти, йдуть на барикади і разом з людьми відстоюють право на майбутнє життя своє».

Члени Спілки журналістів зізнаються, що такої кількості постраждалих журналістів, як за останні три місяці, в Україні не було з часів Незалежності.

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top