Ви знаходитесь: Головна / Новини / Виборчі гонки–2014 стартували

Виборчі гонки–2014 стартували

В Україні почався політичний період. Сьогодні стартувала виборча кампанія–2014.

Після того, як 22 лютого Верховна Рада усунула Віктора Януковича від виконання обов’язків, Україна залишилася без Президента. Дострокові вибори на цю посаду призначили на 25-те травня. То ж від сьогодні офіційно стартувала виборча кампанія. З цього дня бажаючі можуть подавати кандидатури на посаду Президента. До 7 березня в ЦВК мають подати списки окружних виборчих комісій. Виконкоми ж місцевих рад повинні сформувати округи. Через недосконалий закон про вибори, каже юрист обласного осередку Комітету виборців України, спостерігати за голосуванням можуть лише представники кандидатів та міжнародні спостерігачі. Проте громадські організації, впевнений правозахисник, таки доб’ються права відстежувати процес. Натомість самі виборці повинні заздалегідь перевірити свої дані в списках у відділах адміністрування Держреєстру.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, юрист обласної ГО Комітет виборців України:

«Кожен виборець, в принципі, може приходити у ці відділи адміністрування державного реєстру і перевіряти, чи вони знаходяться в списку виборців. Проте знову ж таки за 35 днів до дня голосування будуть сформовані виборчі дільниці, будуть створені виборчі комісії. Відповідно, на яких в перші дні їхньої роботи будуть подаватися попередні списки виборців, де виборці можуть ознайомитися».

Тернополяни на вибори збираються. Деякі вже навіть визначилися, за кого голосуватимуть.

Одна з головних проблем травневого голосування, заявив виконуючий обов’язки голови Верховної Ради Олександр Турчинов, фінансування. На проведення президентських виборів країні потрібно неповних 2 млн. грн. То ж спікер доручив Центральній виборчій комісії розглянути можливість зменшити витрати на обрання Глави держави.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top