Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Почаївську Лавру впускають молитися лише з дозволу отця

В Почаївську Лавру впускають молитися лише з дозволу отця

Сьогодні в Почаївській Лаврі гучно і безупинно били церковні дзвони. Так представники тамтешнього духовенства терміново скликали прихожан на молебень. Сполох виник після того, як священнослужителі дізнались, що в храмовому комплексі хоче помолитися чимала громада тернополян. Чи пустили містян на територію Лаври дивіться далі.

Неподалік від воріт Почаївської Лаври просто неба отці для усіх вірян проводять Службу. Представників Московського Патріархату серед духовенства немає.

МАРІЯ ЧАШКА, член Штабу Національного спротиву:

«Зараз відбувається біля пам’ятника борцям за Незалежність України, молебень, панахида за погиблими. Молебень за Україну».

Священики Московського Патріархату проводять молебень, традиційно, у Лаврі. Приєднатись до отців на вулиці очевидно не захотіли. Перед воротами святині десятки людей. Пускати «чужинців» вони не хочуть. Самі почаївці розповідають, що всередину храму їм – зась.

СЕРГІЙ, мешканець міста Почаїв:

«Ну я не можу зайти, але я хочу туди зайти. Я хочу, щоб прибрали звідти всяких козачків, щоб Лавра була відкрита для людей, а не для можновладців».

Пан Сергій розповідає, що неодноразово бачив на території Лаври чоловіків у спецформі із зброєю. Він відноситься до Московського Патріархату, але чому його не пускають за ворота не знає.

СЕРГІЙ, мешканець міста Почаїв:

«Я можу зайти в католицький храм. Я можу в українську любу церкву, а чому я не можу зайти в Московський Патріархат?»

Наше інтерв’ю із мешканцем Почаєва перебиває кременчанка пані Надія. Всі слова чоловіка заперечує і переконує, що Лавра рада вітати усіх.

НАДІЯ, мешканка міста Кременець:

«Я думаю, чого ж приїхав народ не нашої віри, не нашої церкви. Можна зайти, відкрито все, свободно».

Так чи справді Лавра відкрита для всіх, ми вирішили перевірити. Перетнувши «живий» кордон із прихожан на вході, вже за воротами до нас підійшли охоронці і запитали: «Чи благословенна у нас відеокамера?». А потім посилаючись, на напружену ситуацію в країні, попросили не знімати нічого.

о. КОРНЕЛІЙ:

«Зараз мінімум всяких рухів, тим більше, призиви зараз, що якісь москалі, це люди тут живуть».

Та після кількахвилинних переговорів духівники все ж вирішили прокоментувати ситуацію та скандальні чутки, що виникли останнім часом навколо Почаївської Лаври.

митрополит ВОЛОДИМИР, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври:

«Всьо нас обвинувачують, що у нас «тітушки» якісь, скриваються, в нас ніхто не скривається».

А про чоловіків зі зброєю, про яких говорять люди, намісник Лаври навіть чути не хоче.

митрополит ВОЛОДИМИР, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври:

«Слухайте, не вірте всяким слухам. Розумієте? Тому що це все брехня і неправда».

І Янукович у святині не переховується, переконує митрополит.

митрополит ВОЛОДИМИР, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври:

«Слухайте, «Да Воскреснет и расточатся врази его», який там Янукович, що про нього можна казати?»

Інтерв’ю із митрополитом тривало не довго. Після нього журналістів під охороною провели за ворота. Впродовж всього часу тернополяни й далі молилися просто неба. Потім колоною пішли до автобусів, щоб їхати додому, проте під час ходи, відбулась словесна сутичка.

 «Достали вже. Наша власть в тому, що ми Бога любимо, ви прийшли і тут крутите».

В результаті все обійшлось, відносно, спокійно. Люди лише надіються, що наступного разу помоляться не лише біля, а й у самій Лаврі. Поруч з усіма вірянами.

ОЛЕНА РАВЧУК, тернополянка:

«Над вхідною брамою написані слова Господа нашого: «Прийдіть до мене всі труждающиеся і нуждающиеся. Тобто всі, хто прагне душевного спокою, душевного очищення. Не було сказано, що вибірково, певні люди можуть прийти і переступити поріг».

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

1 коментар

  1. Одно не понятно, почему Киевский патриархат провоцирует очень часто скандалы, привлекая своих прихожан и обязательно своих журналистов с видеокамерами. Судя по видео, священники приехали в Почаевскую лавру не помолиться, а провести свою службу. Все храмы и монастыри Московского патриархата со своей паствой молятся за мир, умножение любви, искоренении ненависти и всякой злобы. Господи, обрати к тебе сердца врагов наших, если невозможно иже ожесточенным обратитися, то положи преграду зла их и защити от них избранных Твоих. Храни Вас Господь.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top