Ви знаходитесь: Головна / Новини / Громадська люстрація розпочалась і завершилась суперечками

Громадська люстрація розпочалась і завершилась суперечками

Мало не до бійки дійшла громадська люстрація влади, прокурорів та правоохоронців міста та області. Сьогодні відбулась зустріч людей із «першими лицями» регіону. Чим закінчилась, анонсоване напередодні мирне обговорення, маєте зараз можливість побачити.

З першої ж хвилини, начебто спокійного діалогу між владою, правоохоронцями та городянами, розпочались суперечки. Люди вимагали чітких відповідей на свої запитання. Просили пояснити, хто відповідатиме за безчинство вже минулої влади. Емоцій своїх не приховували, як одні, так і другі. Перший заступник прокурора області оголосив, що йде з посади.

СЕРГІЙ БАНАХ, перший заступник прокурора Тернопільської області:

«Дуже  легко згубити довіру і дуже важко її відновити. Особисто я для себе прийняв моральне рішення, що важно працювати і звичайно, треба зробити це рішення, я його прийняв і відповідні документи підготував».

Його колегу, очільника прокуратури міста Віталія Сідорова, люди також закликали написати заяву на звільнення.

 «Напишіть, дайте приклад добрий і підіть, підіть з своєї роботи, за вами піде вся ваша команда».

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор міста Тернополя:

«Якщо я не потрібен, як прокурор, якщо громада захоче, я пишу, повірте я за свої слова відповідаю».

Проте, коли Віталій Сідоров почав писати заяву, самі ж городяни його відмовили це робити. До голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця було також безліч питань, звільнення його, люди не вимагали, питалися, як далі буде виконувати роботу. Він запевняв, що завжди залишатиметься на стороні народу.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Я стою перед вами, дам відповідь на будь-яке ваше запитання, особисто прийшов, при всій своїй зайнятості».

Від представника міської ради городяни хотіли почути, чому перестали функціонувати усі, створені раніше, громадські ради.

 «Ви позакривали всі громадські ради».

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, начальник патронатного відділу Тернопільської міської ради:

«В нас вже працювало 10 громадських рад, які не показали свою ефективність, ми хочемо бути більш відкритими, але для цього повинна бути більш активна ваша позиція».

«Засипали» питаннями обурені тернополяни правоохоронців. Головний міліціонер міста виправдовувався здебільшого за «нічні погроми», що трапились минулого тижня.

ОЛЕКСАНДР ХІЛЮК, начальник Тернопільського міського відділу міліції:

«Міська міліція працює. На наступний день, 19-го числа не працювала, ви самі знаєте події. Як хто оцінює, як хто бачить. Як на мене, наприклад, це болюче, бо в цей міськвідділ я вложив душу. Коли мене призначили туди, це була конюшня і те, що воно горіло, то мені, як ножем по серці. Якби мені сказали вийдіть звідти, я б вийшов».

А ось заступник начальника обласної міліції Василь Облещук зізнався, що рапорт на своє звільнення написав.

ВАСИЛЬ ОБЛЕЩУК, заступник начальника міліції Тернопільської області:

«Якщо ви хочете рапор на імя нового міністра. Копію рапорта якщо хочете, йдем зі мною, я покажу. Я при всіх масових заходах старався унеможливити силове протистояння, десь вдавалося, десь не вдавалося».

Підтвердив Василь Облещук й те, що начальник обласної міліції Віктор Сак, сьогодні в Києві і також написав рапорт на звільнення.

Аналогічний круглий стіл громадські активісти пообіцяли організувати рівно за тиждень. Очікують більшу кількість керманичів Тернопільщини.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

2 коментарі

  1. Галина

    Я розумію ,що люстрацію повинні проводити ,люди з досвідом ,громадяни .які чесно прожили життя і хочуть змін ,які стомилися від безладу .Тут я бачу лише злобу ,а злоба ніколи не дає позитивних результатів .Таке враження ,що людина не отриала чого хотіла і вирішила за це помститися .Так не повинно бути – люди повинні аналізувати і вирішувати з ким їм бути .Тут я бачу одні емоції .Не цього хотів майдан .МАЄМО БУТИ РОЗУМНИМИ І ДУМАТИ НАПЕРЕД НА ” КРОКИ -БО НАМ ПРОСТО НЕ ПРОСТЯТЬ НАШІ ДІТИ …

  2. Тернополянка

    Люди ,ще нічого не зробили для міста найбільше кричать та рвуться до влади .А мали можливість ,в тих самих громадських радах …Чому ми Тернополяни не бачили їх ,чому тоді вони мовчали? Зараз надіються ,в звязку з ситуацією ,заняти посаду? ВИНИКАЄ ПИТАННЯ А СУДДІ ХТО?

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top