Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / На Галицькій відкрили сучасну КНС №7

На Галицькій відкрили сучасну КНС №7

На вулиці Галицькій сьогодні презентували модернізовану каналізаційно-насосну станцію номер сім. Ця КНС приймає стоки з промислового району міста, масиву «Сонячний» та частини мікрорайону «Канада». Востаннє роботи з осучаснення цього об’єкту відбувалися ще у 1981 році. А чи відчують покращення тернополяни від реалізації такого проекту, дізнаєтесь далі.

Наше місто є учасником європейської ініціативи під назвою «Угода мерів 202020». Основна ідея якої – скорочення на 20 відсотків споживання енергоносіїв та викидів вуглецю в повітря до 2020 року.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Завдяки впровадженим технологіям, які ми зробили на даній КНС, ми розраховуємо скоротити споживання енергоносіїв і мати економію в межах 30-40%. Тому що старе обладнання, яке було тут, споживало близько 7,5 тис. кВт електроенергії. Зараз розраховуємо мати в межах 4,5».

Якщо перевести це у гроші, то підприємство «Тернопільводоканал» економитиме близько 100 тисяч гривень у місяць. І ці кошти підуть на те, щоб розрахуватися за придбане сучасне обладнання встановлене на КНС.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Загальна реалізація проекту 5,5 млн. грн. Але суттєвий момент, що ці кошти ми сплачуємо з розтермінуванням платежу. Тобто постачальник обладнання надав нам т. зв. кредит. Тобто, щоб ви могли зорієнтуватися, якщо говорити суто про самі насоси, які коштують 4,5 мільйони гривень, то ми сплачуємо 126 тис. грн. в місяць приблизно. В той час, як економія сягає 103-104 тис. гривень».

У Тернополі на реалізацію цього проекту пішло два з половиною роки. І не кожен обласний центр в Україні може дозволити собі каналізаційно-насосну станцію з такою потужністю.

СЕРГІЙ ДЗЕЗИК, нач. управління водопровідно-каналізаційного господарства Міністерства регіонального розвитку:

 «Не кожен обласний центр, я можу перелічити, серед таких водоканалів-лідерів Вінниця відрізняється, відрізняється Рівне, Луцьк відрізняється, Тернопіль відрізняється. Тобто це одні з таких найкращих водоканалів, де дійсно реально проводиться модернізація».

Подивитися на тернопільську сучасну КНС та перейняти досвід, у наше місто приїхали керівники й інших водоканалів.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top