Ви знаходитесь: Головна / Новини / Розкривати злочини в Тернополі допомагають web-камери
Розкривати злочини в Тернополі допомагають web-камери

Розкривати злочини в Тернополі допомагають web-камери

За тернополянами стежать. 63 вебкамери сьогодні працюють по всьому місту.

На майдані та біля магазину, на ринку та у дворі, біля клубу та садочку – ви під наглядом. За порядком у Тернополі стежать в он-лайн режимі. Систему відеоспостереження в місті розробило комунальне підприємство «Тернопіль-Інтеравіа».

ІВАН СОРОКОЛІТ, директор КП «Тернопіль-Інтеравіа»:

«Система не має аналогів в Україні. Розроблена спільно з комунальним підприємством і тернопільськими компаніями. Унікальність її полягає в тому, що вона має як внутрішню складову, є модульною, і має зовнішню складову, тобто більшість камер доступні в вільному доступі для перегляду через ресурс webcam.te.ua».

На сайті webcam.te.ua будь-хто може побачити, що коїться у цей час в тій чи іншій точці Тернополя. Відеозаписи зберігають три доби. Такі архіви допомагають розкривати злочини, а також відстежувати, чи спокійно в місті, як це було в період Євромайдану.

ІВАН СОРОКОЛІТ, директор КП «Тернопіль-Інтеравіа»:

«Якщо надходить інформація, що вже щось там сталося неймовірне, щось палає, ринок там чи ще щось, то можна було побачити, що спокійно, їдуть машини, ходять люди, нічого не відбувається. А найчастіше – це запис береться при розслідуванні кримінальних справ, крадіжок, крадіжок машин, хуліганства і ДТП».

До цього камери спостереження у місті були. Міліцейські. Проте всього 5. Та й вартість кожної сягала 25 тис. грн. Веб-камери, встановлені «Тернопіль-Інтеравіа», вартують вп’ятеро менше, та й якість їхня краща, зазначає Іван Сороколіт. Після недавніх погромів у міліції, мерія запропонувала правоохоронцями стежити за порядком в місті через їхні камери.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Враховуючи те, що сьогодні в правоохоронних органах Тернополя її в принципі не існує, тому що вона згоріла, і вони десь ютяться в інших приміщеннях, то це єдина система, яка сьогодні є в Тернополі. Ми пропонували працівникам міліції перемістити сюди свою чергову частину, щоб вони були тут. Поки що вони не захотіли цього, тому ми даєм інформацію їм звідси».

Вартість такої системи – 100 тис. грн. Веб-камери обладнали за кошт комунального підприємства «Тернопіль-Інтеравіа», яке самостійно наповнює свій фонд.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top