Ви знаходитесь: Головна / Новини / Самооборонцям Майдану видадуть посвідчення

Самооборонцям Майдану видадуть посвідчення

Посвідчення та жовта пов’язка на руці відрізняють справжнього народного самооборонця Майдану від переодягненої людини, яка видає себе за активіста. Спеціальні посвідки з фотографією та емблемою днями будуть роздані всім членам організації. А як сьогодні ідентифікувати громадського охоронця, дивіться далі.

У Тернополі в Народну Самооборону Майдану входить 250 людей. В кожного – свої функції: хтось патрулює місто вдень і вночі, а хтось займається побутовими справами, готують перекуси та роблять чай або каву. Живуть «самооборонці» в їдальні Тернопільської облдержадміністрації. До вечора тут все виглядає, як завжди. Проте після завершення робочого дня, розсуваються столи і стільці та розстеляються карімати зі спальниками.

ВАСИЛЬ ДУБОВИЙ, член Народної Самооборони Майдану:

«Кожної ночі є по пару виїздів на місця, де є якісь бійки, або щось подібне, де потрібно під’їхати, розібратися в даній ситуації, заспокоїти людей. Ну от і цим, переважно, займаємося».

Патрулюють хлопці разом із правоохоронцями. Кажуть, в такий спосіб хочуть показати, що міліція й справді з народом.

ВАСИЛЬ ДУБОВИЙ, член Народної Самооборони Майдану:

«Наразі ми відновлюємо авторитет міліції. Патрулюємо разом з ними. Це основне завдання – не допустити ніяких провокацій, погромів і нічого подібного в Тернополі».

Усі «самооборонці» ходять з відповідними жовтими пов’язками. Розповідають, що зброї при собі не мають і палиці в їдальні ОДА тримають «про запас».

ВАСИЛЬ ДУБОВИЙ, член Народної Самооборони Майдану:

«Застосовуємо виключно для оборони, в народі вони ще називаються «євроінтегратори». Не застосовували, але потрібно їх мати для того, що можуть бути непередбачувані інциденти, потрібно бути готовим для всього».

Збирають члени Народної Самооборони Майдану й кошти для підтримки Києва і на витрати місцевої організації. На банках, куди закликають кидати гроші, є спеціальні емблеми. Тому людям, котрі хочуть пожертвувати гроші, варто бути пильними, щоб не потрапити до рук шахраїв.

 

 

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top