Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернополяни залишили свій слід на «Рушнику Великому Тарасу»

Тернополяни залишили свій слід на «Рушнику Великому Тарасу»

Вишитий майстринями і простими українцями, на домотканому полотні, рушник отримає в подарунок Великий Кобзар до двохсотліття. Розпочали створювати подарунок в кінці осені на Черкащині. З того часу він мандрує українськими містами і кожен бажаючий може залишити на ньому свій слід. Сьогодні таку нагоду отримали і тернополяни.

Перед Тернополем рушник Кобзаря вишивали на Волині, у Луцьку. Сьогодні його привезли у наше місто. Ініціатори акції кажуть, виріб матиме надзвичайно сильну енергетику. Адже створюють його на полотні, зробленому з конопель, які виросли на українській землі. Більше того, свої емоції і побажання в нього «зашиють» вишивальниці зі всієї України. Та й візерунок обрали не випадковий.

МИКОЛА СТЕПАНЕНКО, ініціатор акції:

«Можна було різний узор знайти, але ми взяли той узор, який був притаманний Шевченку, тому періоду. Такі були тоді техніки. Вибрали техніку цю двосторонню гладь, яка була найбільш поширена саме тоді, в ті роки, коли жив Шевченко».

Запрошували долучитися до акції вишивальниць з усіх районів області. Проте можливість залишити кілька своїх стібків на рушнику мали усі бажаючі тернополяни. Серед них була і етнолог Лілія Мусіхіна. Вона каже, це для неї свята справа.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, долучилася до вишивання рушника:

«Скажімо, на тих самих барикадах на Грушевського ніщо так не тримає, як Шевченко. Навіть їдучи сюди я слухала «Розриту могилу» у виконанні «Кому Вниз», тобто для мене це дуже знаково і важливо взяти участь в такому проекті».

Чимало з тих, хто захотів вишити рушник Тарасові Шевченку, вже має досвід участі в подібній акції. Адже вони, спільно зі всією Україною, у 2007-му створювали «Рушник національної єдності».

ІВАН КУЗИШИН, долучився до вишивання рушника:

«Радість, що ми дійсно можемо доторкнутися до цього рушника, це дійсно до землі, до енергетики, яку цей рушник несе. От хто хоча б один стібок поклав на рушник я думаю, що він має відчуття…це словами не описати, це просто треба відчути».

Після Тернополя продовжать вишивати рушник у Вільнюсі. Там до акції долучиться українська діаспора.

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top