Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільський Автомайдан оберігає місто від тітушок

Тернопільський Автомайдан оберігає місто від тітушок

Тернопільський Автомайдан за останні дні затримав більше водіїв-порушників, ніж державтоінспектори. Хлопці розповідають, що зупиняючи, не звертають увагу, яку посаду займає власник авто. Адже відтепер закон – для всіх однаковий.

Відтепер домовитися, щоб за кількасот гривень державтоінспектор «закрив очі» на порушення правил дорожнього руху, не виходить, заявляють автомайданівці. На блокпостах вони самі контролюють всіх, хто в’їжджає в Тернопіль. Найбільше порушень – через водіння у нетверезому стані. Не допомагає навіть, кажуть активісти, що алкоголь продають лише до 18 год. Серед найрезонансніших нехтувань правилами – стрілянина головного земельника Тернопільщини Романа Папіровського.

ЮРІЙ ОСТАП’ЮК, співзасновник «Автомайдан Тернопіль»:

«Він вчинив стрілянину. Це було в районі Підволочиська. Відправили в райвідділ міліції м. Підволочиськ. Наш один з активістів – Андрій Заболотний затримав машину з білоруськими номерами, який перевищував, за порушення правил. Його догнав він особисто, десь за 200 м, далеко йому не вдалося втекти. Він був здивований, що таке можливо, така самоорганізація в людей. Він визнав своє порушення, вибачився, і далі вже поїхав по правилах.

Та не всіх автомобілістів доводиться переслідувати. Переважно, автомайданівець зупиняє і перевіряє транспорт, відповідно до законодавства.

ДМИТРО ГАЙДУКЕВИЧ, співзасновник «Автомайдан Тернопіль»:

«Зупиняється, він підходить «Перепрошую. Доброго дня. Покажіть, будь ласка, відкрийте багажник». Він без ДАІшника. Якщо є підозра там чи в нетверезому стані водія і т.д., тоді ми кличемо ДАІшника, або людина вимагає працівника влади, тоді інспектори ДАІ стоять збоку, їх кличуть, вони підходять, все по формі. Просто ми перевіряємо автомобіль, ми не ліземо в машину, просто посвітили, чи нічого нема. Тому що дуже багато зброї зараз на руках після подій в Києві. Ніяких там таких дій, просто перевірити».

Далі автомайданівці планують розробити свій логотип і «ввійти» у соцмережі. Згодом хочуть заснувати Антикорупційний комітет, який боротиметься із злочинним правлінням у всіх сферах життєдіяльності країни. То ж основною вимогою Автомайдану сьогодні є повна люстрація всіх, без винятку, органів влади.

ДМИТРО ГАЙДУКЕВИЧ, співзасновник «Автомайдан Тернопіль»:

«Громадяни нашого міста вимагають повну люстрацію МВС, повну люстрацію прокуратури і судів. Тому що ми бачимо, що нічого взагалі не міняється. Ми хочемо запропонувати, щоб були перевибори і в нашій Тернопільській області, взагалі на всіх рівнях: міські ради, селищні ради – всіх переобрати. Якщо люстрація, значить, повна люстрація. Бо інакше люди будуть обурені. Ви знаєте, що це може закінчитись знов ще однією дуже поганою ніччю».

Згадуючи про ніч, автомайданівці засуджують підпали правозахисних органів у Тернополі. Саме тому, наголошує Дмитро Гайдукевич, хлопці на блокпостах й охороняють місто від чужинців. Власними силами допомогли працівникам ДАІ вщент заповнити штрафмайданчик. Днями інспектори приєдналися до автомайданівців і тепер патрулюють разом.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top