Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські судді не думають про люстрацію

Тернопільські судді не думають про люстрацію

Тернопільський суд рахує матеріальні збитки і приступає до роботи. Не лякає служителів Феміди і люстрація.

Через тиждень після підпалу запрацював Тернопільський міськрайонний суд, що на Котляревського. Попри зруйноване приміщення, розповідають правозахисники, втратили чимало техніки. Частину комп’ютерів, ноутбуків, плазмових телевізорів розтрощили, але більше – просто вкрали. Вцілілі пристрої, які днями підключили, як виявилося, теж не працюють. Поки що пошкоджене майно ще оцінюють. Але судді припускають, що зазнали втрат аж на 4 мільйони гривень. Щодо знищених справ, то відновлюватимуть лише незавершені. Та й то, якщо буде відповідна заява та необхідність. А от питання люстрації державних органів, про яке сьогодні чути на кожному кроці, правозахисників не лякає. Групи, які виступають за зміну влади, юридично звільнити суддю не можуть.

ІГОР ВАВРІВ, голова Апеляційного суду Тернопільської області:

«Намагаюся не думати про ці комітети. Якщо простіше сказати, напевно, участь в цих комітетах можуть приймати люди, які самі вважаються кристально чесними. Призначала нас на посаду Вища рада юстиції, звільнити може Верховна Рада України. Це прописано в Конституції, це прописано в Законі про судоустрій і статус суддів».

На запитання про свої доходи, голова Апеляційного суду області зізнався, що мешкає в орендованій квартирі, оскільки приїхав у Тернопіль з Черкас, їздить на автомобілі Фольксваген. А зарплата у суддів, за їхніми ж словами, достатня.

ЯРОСЛАВ ТЕСЛЮК, начальник судової адміністрації Тернопільської області:

«Суддя, який має максимум вислуги, 80% доплачує за вислугу і адміністративна посада, то може мати зарплату 20 000 – 21 000 грн. Це максимальна, яка є. І мінімальна – суддя, який ще недавно був призначений Указом Президента, зараз також поки що не змінили процедуру, то мінімальна зарплата 12 000 грн. оклад без ніяких надбавок, без нічого».

Водночас тернопільські правозахисники запевнили, що за хабарі справ не вирішують. І за телефонним дзвінком від впливових осіб також. Натомість якщо приймуть закон про люстрацію суддів, голова Апеляційного як керівник готовий пройти її першим. А поки що заяв піти з роботи за власним бажанням у Тернопільському суді не було.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top