Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль підхопив всеукраїнську хвилю створення «Люстраційних комітетів»
Тернопіль підхопив всеукраїнську хвилю створення «Люстраційних комітетів»

Тернопіль підхопив всеукраїнську хвилю створення «Люстраційних комітетів»

Слово «люстрація» сьогодні звучить у засобах масової інформації, на вулицях, в офісах та громадському транспорті. Люди, не хочуть допускати до влади тих, хто колись скомпрометував себе, словом, у кого негативна репутація. В місті навіть створили відповідний рух, члени якого будуть стежити за роботою політиків та перших осіб міста і області.

Про створення громадської ініціативи «Люстраційний комітет» оголосили сьогодні. Спершу тернополяни реєструвалися, згодом ділилися на групи. Відтак, кожна займатиметься болючим для себе питанням. Когось цікавить прокуратура, хтось хоче перевірити суди, а комусь цікаво, хто і чим займається у міській чи обласній раді.

НАТАЛІЯ КАРПИШИН, депутат Тернопільської міської ради:

«Я спілкуюся з людьми, я бачу як люди хочуть цього. Люди хочуть реальної, не вибіркової люстрації, не люстрації якоїсь партії, чи її представників, а люстрації всіх органів влади, які є в місті Тернополі».

«Люстраційні комітети» вже створені у Львові, Луцьку, Кіровограді, Черкасах, в Ужгороді та інших містах України. Їх основна мета не лише стежити за посадовцями, а й змінити повністю їхню систему роботи, про те як саме це будуть робити – наразі чіткого плану немає.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, активіст:

«На сьогоднішній день жоден начальник райвідділу міліції не звільнений. Жоден керівник прокуратури не звільнений. Жоден суддя не знятий з своєї посади чи не написав про добровільну відставку. Залишилася стара система структури влади і на превеликий жаль ми бачимо, що є намагання в цю систему закинути нові організми».

Підтримують комітет і хлопці з Народної Самооборони. Вони пообіцяли силовий захист.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top