Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Чудодійні та історичні ікони зібрали у стінах тернопільської школи-колегіуму

Чудодійні та історичні ікони зібрали у стінах тернопільської школи-колегіуму

Ікони, які пережили не одну війну, та ті, що визнані чудодійними, показали школярам і їхнім батькам. Виставка образів почала свою подорож тернопільськими школами. Першою експозицію прийняла Школа-колегіум імені Йосифа Сліпого. Бачила ікони і наш кореспондент Вікторія Кравець.

Ще маленькою Ганна Зьомко милувалася образами, які висіли в її сусідів, знайомих. Через нелегкі часи, жінці довелося залишити рідні землі. А коли повернулася, пригадала ікони зі свого дитинства. Проте у домівках односельчан їх вже не було. Зі слів останніх виявилося, що частину образів знищили, частину – спалили, ще частина – зберігалася в сільраді.

ГАННА ЗЬОМКО, власниця колекції ікон:

«Я запитала про ці ікони. І попросила в голови сільської ради, щоб виділив приміщення і ті ікони попросила в людей. І люди радо давали. Казали, навіщо там буде псуватися та ікона. Тоді я сказала так: «Дайте мені ікони з тих будинків, де вже виїхали, або де вже на 2-му світі жителі і вони ніколи там жити не будуть. І хай спогад буде про тих людей». І радо люди віддавали».

Сьогодні в колекції пані Ганни – близько 200 старовинних ікон. Та на шкільну виставку вдалося привезти лише 73.

Ще 20 образів на експозиції представили громадські організації. Їхні члени за півроку зібрали фотокопії ікон Тернопільщини, які визнані чудотворними. Організатори кажуть, що найближчим часом планують доповнити колекцію всіма чудодійними образами нашого краю.

ІГОР КОВАЛИК, виконавчий директор ГО «Гуртом»:

«З Тернопільської області ікони збираємо. Єдине, що ми додали сюди, Оранту, так як вона є знакова ікона для України і додали ікони Підкаменя по тій причині, що все таки, це земля дуже близька до нас і ми не розділяємо це місце Підкамінь з Тернопільщиною».

Показати ікони спершу в Школі-колегіумі імені Сліпого вирішили з нагоди 50-річчя закладу. Також, на думку представників міської влади, святі образи підтримають українців у сьогоднішній важкий час.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми в один день сьогодні відзначаєм 122-у річницю з нагоди народження Патріарха Й. Сліпого і також сьогодні ми відзначаємо 50-у річницю від дня створення, заснування унікального сьогодні в Україні навчального закладу, унікальної школи – це Школи-колегіум ім. Патріарха Й. Сліпого. Тому що 2 роки тому 12 школа була перетворена на школу-колегіум, отримала почесне звання Патріарха Й. Сліпого. Гасло «Крізь терни до зірок», яким завжди керувався в своїй службі на благо українського народу Й. Сліпий, зараз це є гасло, з яким працює школа».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Вони представляють всі конфесії української церкви. А чому саме ікони? Тому що в такий період, коли зараз йде протистояння світлого і темного, коли весь український народ виборює собі незалежність, виборює собі право на гідне життя, то ми потребуємо Божого натхнення, Божого благословення і Божої певної помочі».

В школі-колегіумі ікони пробудуть тиждень. Далі їх представлять в інших навчальних закладах міста.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top