Ви знаходитесь: Головна / Новини / 15 лютого 25-річниця виведення військ з Афганістану

15 лютого 25-річниця виведення військ з Афганістану

Двадцять п’яту річницю виведення військ з Афганістану в Україні відзначають 15-го лютого. В цей день на Тернопільщині відбуваються урочистості. Воїни-інтернаціоналісти зустрічаються, вшановують своїх загиблих друзів і діляться спогадами про страшні роки війни.

Василь Палащук 2 роки був в епіцентрі бойових дій в Афганістані. Зі слізьми на очах розповідає, як його молодого юнака, відправили в чужу країну. Де він щодня чув постріли і зізнається, що залишився живим лише завдяки Богу.

ВАСИЛЬ ПАЛАЩУК, воїн-афганець:

«Там постійна небезпека, стріляють день і ніч. Там немає такого, щоб не стріляли. Там практично дня не було, щоб не було чути пострілів. Там стріляють постійно. Психіка поїхала, плачу постійно».

А Петро Попович пригадує, які листи відсилав рідним додому. Писати правду не можна було. Тому брехав, що пострілів не чує і в Афганістані все спокійно.

ПЕТРО ПОПОВИЧ, воїн-афганець:

«Писали все одно, що все нормально, я навіть не чую, як стріляють, листи перевірялися, не можна було нічого писати такого. Мені тут добре, ми тут загоряємо, а що було писати?»

З 1982-го по 1983-ій Бережанська військова частина у повному складі виконувала бойові завдання на території Республіки Афганістан. Батальйон підвозив матеріальні засоби для 40-ї Армії. Перевезення вантажів здійснювалося на сорока, особливо небезпечних, маршрутах.

СЕРГІЙ ФОРТЕЛЬНИЙ, командир 777-го Бережанського полку:

   

    «Підвезення виконувались ротними та батальйонними автомобільними колонами. Протяжність доріг від 140 до 800 км. Виконання завдань ускладнювалося великою протяжністю доріг в умовах високогір’я та активними діями маджахедів. Автомобільні колони неодноразово попадали під обстріл із різних видів зброї. В результаті машини мали численні кульові і осколочні пробої».

 

Чотири військовослужбовці вбиті та понад 30 поранено. Це

втрати автомобільного батальйону за час перебування в Афганістані. Ті ж, хто залишився живим, моляться за своїх побратимів і надіються, що колись наша держава буде гідно віддячувати їм, за те, що вони проливали свою кров на території чужої країни.

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top