Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Близько половини тернопільських студентів дають хабарі викладачам

Близько половини тернопільських студентів дають хабарі викладачам

Тернопільські студенти визнали корупцію в місцевих вишах. Такі дані проведеного в університетах соціологічного опитування.

Соціологічне опитування тернопільських студентів проводили 2 тижні. Дозвіл на це дали самі ректори навчальних закладів.

ВІКТОР КУШНАРЬОВ, представник Тернопільського мед університету:

«Кожен з ректорів дозволив провести таке анкетування в своєму вузі. Після цього ми обговорювали нюанси вже безпосередньо з студрадами і ініціативними групами, які були долучені до подібних анкетувань в різних вузах».

Результати показали, що корупція у місцевих вишах таки є. Із нею стикалися 58% студентів. І майже половина всіх спудеїв, коли-небудь давала хабар викладачеві. Ініціатива, зізнаються, частіше виходила від тих, хто навчається. Загалом, корупцію в університетах молодь розцінює, як можливість легко вирішити проблеми із «наукою».

ОЛЕНА ГОМЕНЮК, представник Наглядової ради Національного студентського союзу України:

«43% вважає, у них це асоціюється з можливістю швидко і просто вирішити проблеми. Третина повязує це з нахабством викладачів, як Ви бачите, 35%. Також 6% опитаних запропонували свої варіанти, серед яких були, наприклад, купівля книг та підручників за вимогою викладачів. У них з цим асоціюється хабарництво».

Хоча дані такого опитування, на думку самих же студентів, є не повністю достовірними.

РОМАН БАКОНЬ, представник Тернопільського технічного університету:

«Насправді анкетування було – 500 анкет на університет, знаєте, не дуже об’єктивно оцінює результати, можна сказати, по вузі, де навчається 6 тис., допустимо, студентів. Це така поверхнева оцінка».

За словами організаторів, таким опитуванням вони хоч і не повністю викорінять корупцію, проте нагадають студентам, що варто вчитися самим і не давати хабарів. У наступному етапі антикорупційної кампанії збиратимуть прізвища викладачів, які беруть взятки.

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, молодіжний мер Тернополя:

«Якщо є проблема і є конкретні випадки, що є викладачі, які цим зловживають, відповідно, цю проблему ми доносимо до ректорату. Відповідно, ректорат має цю проблему вирішити. Якщо він її не вирішує, тоді ми її виносимо назовні».

Ректорату молодь пропонує відсторонити викладачів-хабарників від прийому державних екзаменів. Якщо це не допоможе, попередити, а далі позбавити педагога надбавки при зарплаті. Чи дотримуватися таких порад, кожен виш вирішуватиме самостійно.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top